Як збірна України підійшла до зимової Універсіади-2023 після шестирічної перерви

Студентство — це не назавжди і тому спортсмени, що успішно поєднують кар'єру з навчанням, мають свої особливі змагання. Вони популярні й престижні. Нинішня Універсіада із зимових видів спорту є вже 31-ю в історії. 

Для українців особливо успішними були зимові Універсіади на початку ХХІ століття, а наша чоловіча хокейна збірна є однією із чемпіонських команд таких турнірів. Де зараз змагаються українці та хто претендує на успіх, йдеться у випуску програми "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Навчальні заклади з різних куточків України, більше 50 студентів-спортсменів та мальовниче американське містечко Лейк-Плесід. Саме тут розпочалася зимова Універсіада. Складати головний іспит року українські атлети-студенти будуть у восьми видах:

  • біатлон;
  • лижні гонки;
  • лижне двоборство;
  • гірськолижний спорт;
  • сноубординг;
  • фігурне катання;
  • шорт-трек;
  • хокей.

Після шестирічної паузи студентська збірна України з зимових видів спорту знову на Універсіаді. У 2021 році змагання скасували через пандемію COVID-19, а у 2019-му Універсіаду проводила Росія, тому наша збірна її бойкотувала. Лейк-Плесід — це новий шанс для українських студентів знову заявити про себе. 

Лідеру нинішньої студентської зібрної з біатлону Віталію Манзину не судилося проявити себе на цих змаганнях у зв'язку з проблемами зі здоров'ям. 

Ретельну підготовку до хокейного турніру Універсіади пройшли українські гравці разом із тренерами Вадимом Шахрайчуком та Костянтином Сімчуком. Тренерський штаб України добре знайомий з хокеїстами, адже багато гравців-студентів виступають ще й у складі національної команди. Підготовка пройшла в рамках турне Канадою, де зіграли контрольні матчі з професійними командами Північної Америки. Натхненні такою підготовкою хокеїсти ставлять перед собою максимальні завдання на Універсіаді.

Яким буде підсумок виступу українців на аренах Лейк-Плесіді, стане відомо 22 січня, у день завершення Універсіади.

Читайте також: Українська хокейна збірна зібрала у турі Канадою понад 1 мільйон доларів

Прямий ефір