Як українським переселенцям живеться на Кіпрі

На Кіпрі. Фото: kanaldom.tv

Серед країн світу, які радо приймають наших біженців, допомагають та надають захист, є і Кіпр. Зараз там перебуває понад 15 000 українців. Як наші переселенці отримують на Кіпрі тимчасовий захист і які права він надає, дізнавайтеся в матеріалі "Ранку Вдома".

З 24 лютого Кіпр прийняв понад 15 000 українських переселенців. У цій країні можна отримати тимчасовий захист, який надає майже такі ж права, як у місцевих. Цей статус надають на рік, але до 4 березня. Тобто, якщо ви отримаєте тимчасовий захист зараз, він все рівно діятиме до 4 березня.

Українці з тимчасовим захистом на Кіпрі мають право на проживання, трудову діяльність та безкоштовну медицину. Місцева влада надає українцям безкоштовне житло — зазвичай, у готелях. Можна отримати одноразову фінансову допомогу — на дорослу людину дають 340 євро, на першу дитину — 150 євро, на другу — 100. 

Усі діти українських переселенців обов'язково мають отримувати освіту. З 8 до 10 років — навчання у початковій школі, з 10 до 15 — у ліцеї. З 15 років діти можуть самостійно приймати рішення, чи вони хочуть ходити до школи.

Більше про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір