Як виглядає двічі врятована виставка кримськотатарської спадщини: віртуальна екскурсія
Витончені жіночі прикраси розповідають про вік і навіть про сімейний стан, а елементи одягу та орнаменти — заворожують своєю красою. Як виглядає найбільша колекція кримськотатарських артефактів Національного музею історії України — показали у сюжеті "Ранку Вдома".
Виставку назвали "Мірас". У перекладі з кримськотатарської — спадщина. На ній представлений побут корінного народу Кримського півострова. За останні 10 років експозицію двічі вивозили з окупації: з Криму у 2014 році та під час широкомасштабної війни з Ірпеня, що на Київщині.
Через культурні елементи організатори показують повсякденне життя кримських татар. Тут не лише елементи одягу чи побуту, а й унікальний примірник Корану.
Під час творення виставки й організатори радилися зі спеціалістами з Криму. Вона представлена трьома мовами українською, кримськотатарською та англійською.
"Ми зберегли свою культуру ми зберегли свою ідентичність. Ми пишаємось всім, тому що ми маємо дуже багату культуру, дуже смислову. Ми маємо дуже потужний потенціал в Криму. Це люди, майстри ужиткового мистецтва, фольклористи, і культурологи, які вивчають кримськотатарську культуру дуже поглиблено. Ми підтримуємо цей зв'язок і кожного разу консультуємось, аби відчути цей колорит, цю енергетику", — розповідає кураторка виставки Есма Аджієва.
На виставці показані речі, які понад 50 років тому передали з ханського палацу в Бахчисараї до скарбниць материкової частини нашої країни.
Познайомитися з кримськотатарською культурою можна з вівторка до неділі включно у Національному музеї історії України. Виставка триватиме до літа наступного року.
Читайте також: