Як влаштована "Школа супергероїв" у дитячій лікарні 

Заняття у "Школі супергероїв". Скриншот: kanaldim.tv

Яскраві локації, новітні технології та супер вчителі. У Київській обласній дитячій лікарні вже понад рік працює "Школа супергероїв". Це державна установа, яка надає освітні послуги дітям, які перебувають у закладі охорони здоров'я на тривалому лікуванні, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Новий простір — справжній портал суперсили. У школі все продумано до деталей. Інтерактивна дошка і гаджети, сучасні меблі, розвивальні ігри та книжки. 

"У нас є така цікавинка — пірамідка. Вона створена для дітей, які соромляться підняти руку та сказати вчителю свою думку. Ці діти висловлюють цю потребу з допомогою пірамідки — демонструючи відповідний колір вчителю. Зелений — я все знаю, я готовий відповідати, або червоний — я нічого не розумію, жовтий показує, що дитина зрозуміла, але не все", — пояснює завідувачка "Школи супергероїв" Тетяна Рубець. 

Проєкт фінансується державою. Вчителі працюють не лише у класах, а й біля ліжок дітей. Маленькі пацієнти завдяки наставникам заповнюють прогалини у знаннях та отримують позитивні емоції. 

"Ми мотивуємо до навчання. Якщо учень прийшов і йому не цікаво, він може встати й піти. Це не проблема. До того ж у нас немає контрольних, немає домашніх, немає оцінок. У нас працюють супер вчителі, тому що діти за них голосують ніжками. Якщо діти біжать до вчителя на урок, то значить це класний фахівець", — провадить Тетяна Рубець.

Педагоги працюють за програмою Нової української школи, але у кожного фахівця своя методика навчання та система мотивації. Тут можна бути креативним і показати маленьким відвідувачам, що освіта – це супер цікаво. В обласній дитячій лікарні дуже задоволені "Школою супергероїв". Медики переконані, що навчання тут допомагає малечі швидше одужати та відволіктися від медичних процедур. 

У Школі супергероїв навчаються дошкільнята та учні молодших та старших класів. Облаштувати освітній простір та закупити все необхідне допомогли благодійники й міжнародні партнери. Нині в Україні вже створені 17 таких закладів. Головна мета проєкту — це зробити так, аби діти, попри хворобу, не залишилися поза освітнім процесом, а отримували необхідні знання, раділи своїм успіхам і почувалися щасливішими. 

Читайте також: Мільярд гривень на шкільні автобуси передбачили в Україні з державного бюджету

Прямий ефір