Як вберегтися від літньої застуди — поради експерта

Літня застуда. Скриншот: kanaldim.tv

Влітку ми отримуємо багато вітамінів та сонячного тепла, але можемо захворіти. Чому так відбувається? Що саме спричиняє літню застуду та як уникнути переохолодження? Відповіді на ці питання журналісти "Ранку Вдома" поставили експерту.

Факторів, що спричиняють літню застуду кілька. Один з них — це протяги. Можуть і застуду спровокувати, і невралгію.

У топі причин — шоковий стан від холодних напоїв та морозива. У відповідь тіло збільшує циркуляцію крові й стає ще спекотніше. У підсумку різко знижується імунітет, з'являється нежить, починається кашель та біль у горлі.

"Це може бути не простий біль в горлі, чи нежить, а навіть прояви гаймориту. Але причина —  протяги. Від них також починаються і невралгії — запалення нервів", —  пояснила сімейна лікарка, лікарка народної та нетрадиційної медицини Наталія Похмурська.

Але найбільше влітку страждають охочі охолонути під кондиціонером. Такі сієсти зазвичай закінчується фарингітом, тонзилітом, загостренням хронічних бронхітів чи навіть бронхіальною астмою.

Слід бути обережними у транспорті. Передусім уникати потоку повітря з вікна.

"Якщо ви їдете в маршрутці, автобусі, відкрите вікно —  це найбільша небезпека. Адже струмінь повітря холодний, наше тіло не встигає його адекватно сприймати. Тому може переохолоджуватися і потім виникає застуда", — провадить лікарка.

Літня застуда дуже підступна і може закінчитися пневмонією. Пийте напої лише кімнатної температури. Душ приймайте або теплий, або гарячий. Не плавайте у холодних водоймах температура води в яких нижча 22 градусів.

"Частіше хворіють через дефіцит вітаміну D, попри те, що влітку він прекрасно виробляється від сонячних променів", — резюмувала лікарка Наталія Похмурська.

Крім того, для профілактики літніх застуд дуже важливі такі фактори —  повноцінний сон уночі та активний рух вдень.

Також цікаво: Найкращі продукти для здоров'я нирок — поради лікарів

Прямий ефір