Як українські переселенці живуть в Естонії

В Естонії. Фото: kanaldom.tv

Серед країн, які відчинили свої двері для українців, що тікали від війни, є і Естонія. У цій країні зараз перебувають десятки тисяч наших переселенців. Більше про те, як українці живуть в Естонії, дивіться в сюжеті "Ранку Вдома".

Естонія почала приймати українців 27 лютого, тоді приїжджало понад 3000 щоденно. Спочатку влада країни заявила про те, що прийняти і адаптувати можуть лише 2000 біженців. Коли ситуація на фронті загострилася і хвиля українських переселенців зросла, заявили про 10 000 тисяч, а вже потім приймали без обмежень.  

В Естонії переселенцям з України спочатку потрібно зареєструватися, отримати особистий код, SIM-карту для телефона і згодом отримати тимчасовий захист. Він гарантує українцям майже такі самі права, як і у місцевих мешканців, включно із медичними та соціальними послугами. 

Влада намагається забезпечити наших переселенців житлом, але з цим складно — на всіх не вистачає. Також в Естонії українці отримують соціальну допомогу на дітей від 10 до 100 євро в місяць. Видають і гуманітарну допомогу — раз на тиждень можна отримати продуктові пакети.

Тимчасовий прихисток дає українцям право працювати. Для цього потрібно зареєструватися на біржі праці — в Естонії вона називається "каса з безробіття". Поки чекаєте на роботу, отримуєте допомогу від держави. Щомісяця сума різна, але загалом близько 9,20 євро на день.

Більше про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір