Як українські переселенці живуть і працюють в Австрії

В Австрії. Фото: kanaldom.tv

Тимчасовий захист в Австрії отримали понад 80 000 українців. Він дає нашим переселенцям вільний доступ до ринку праці. Детальніше про працевлаштування українців в Австрії дивіться у сюжеті "Ранку Вдома".

Доглядати за дітьми та навчати їх — робота мрії для Ольги Пінковської. В Черкасах вона працювала вчителем англійської мови. Дівчина має дві освіти — перекладач німецької та викладач англійської. Тікати з міста чи залишатися Ольга вирішувала довго. 27 лютого пролунав перший вибух у Черкасах, того ж дня дівчина з двома дітьми поїхала до Австрії.

З 80 000 українців, що отримали в Австрії тимчасовий захист, лише 16 000 змогли знайти роботу. Головна проблема — знання німецької мови. Проте є волонтерські ініціативи, де допомагають швидко опанувати німецьку, а деякі компанії готові брати українців і без цього.

Ольга вже закінчила інтенсивні курси з німецької і влаштувалася помічником вихователя у дитячому садочку. В групі працюють два вихователя: німецькомовний і англомовний. Ольга спілкується з вихованцями виключно англійською. Її власні діти ходять до місцевої школи.

У чужій країні більшість українців не сидить склавши руки, каже фахівець з працевлаштування Катерина Благодатських. На ринку праці є 17 000 вакансій у готельні справі, близько 30 000 у сфері соціальної допомоги і безліч вакансій промислові сфері. Найчастіше переселенців влаштовують у ресторани, кафе чи готелі. Українці кажуть, що часто там і зарплати непогані, і надають безкоштовне житло.

Більше про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір