Як українські переселенці живуть і навчаються в Італії

Рим. Фото: kanaldom.tv

З 24 лютого Італія прийняла близько 150 000 українців, більшість серед них — жінки та діти. Про те, як українські переселенці адаптувалися до італійських навчальних закладів, дивіться у сюжеті "Ранок Вдома".

Тисячі маленьких громадян України у 2022 році пішли до навчальних закладів за кордоном. Першокласниця Емілія Ведмеденко — одна з них. Разом із мамою Юлією вона у березні евакуювалася до Італії з Черкас. 

Найважче, стверджують наші переселенці, влаштувати дітей до садочків. Потрібно чекати, коли з'явиться вільне місце. 

Зі шкільною освітою в Італії простіше. Діти у віці від 6 до 14 років зобов'язані відвідувати школи. Це правило стосується і приїжджих українців. Є діти, батьки яких свідомо вирішили не відправляти їх до школи. В подальшому соціальні служби можуть зацікавитися, чому ця дитина не ходить в школу. 

Емілія з мамою наразі живуть у місті Реджо-нель-Емілія за 350 кілометрів від столиці Італії. 

"Всі дуже відкриті, багато любові, багато обіймів. Італійці кажуть, що Емілія дуже красива дівчинка", — каже мама Юлія Ведмеденко.

У багатьох італійських школах віднедавна з'явилася нова посада — медіатор, асистент на уроках. Він ходить у ті кабінети, де є українські діти. Медіатор заспокоює дітей, частково пояснює незрозуміле, щоб хлопчик чи дівчинка не відчували себе ізольованими через навчання незнайомою мовою.

Університети також готові приймати українських переселенців. У кожному виші правила вступу різні, проте дедалі частіше наші студенти отримують можливість навчатися безкоштовно.

Більше про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір