Допомагає військовим з реабілітацією: в Україні з'явився "Театр ветеранів"

"Театр ветеранів". Скриншот: kanaldim.tv

За даними Міністерства ветеранів України, з фронту повернулися понад 1 мільйон осіб, які наразі намагаються наново призвичаїтися до цивільного життя. Один із способів, які допомагають з адаптацією — інноваційний проєкт "Театр ветеранів". Він підтримує колишніх і чинних військових та допомагає їх емоційно відновитися, розповідається у "Ранку Вдома". 

За два роки повномасштабної війни на захист держави стали сотні тисяч людей, більшість з яких до початку агресії Росії ніколи не брала до рук зброї. За даними Міністерства ветеранів України, наразі з фронту повернулося понад мільйон осіб, які намагаються по-новому адаптуватися до цивільного життя. У цьому ветеранам допомагають громадські організації, міжнародні партнери, волонтери, друзі та рідні. 

Управління комунікацій сил територіальної оборони ЗСУ започаткувало інноваційний проєкт "Театр ветеранів". Його мета — допомогти колишнім і діючим військовим відновитися емоційно і продемонструвати суспільству, що ветерани — це потужне джерело креативної творчості. 

"Наразі наші ветерани не зовсім захищені попри те, що мають пільги та виплати. Цього мало, щоб люди були повноцінними членами суспільства, щоб адаптувалися. Ми започаткували "Театр ветеранів". Всі гуртом будемо створювати своє гніздо, де будемо розвиватися і рости. Тут відбуватиметься арт-терапія: вони спілкуватимуться, навчатимуться акторській майстерності та написанню сценаріїв", — пояснює начальник Управління комунікацій командування сил ТрО ЗСУ Олексій Дмитрашківський.

У театрі ветерані, колишні і діючі військовослужбовці навчаються працювати з костюмами та гримом, створювати сценічні декорації і робити освітлення, виконувати обов'язки режисера-постановника та адміністратора. Проте найголовніше — учасники проєкту спробують себе на ниві сценаристів і матимуть змогу поділитися власними історіями з суспільством. 

"Ідея — створити школу написання нових текстів для театру, котрі були б орієнтовані не на комерцію, а на розкриття внутрішньої складності людини. Робота над п'єсою може бути елементом терапії — є спеціальні програми з терапевтичного письма. Ми будемо враховувати і вітати цей ефект. У нас будуть психологи на заняттях, які контролюватимуть процес. У нас текстоцентричний театр, тобто основне для нас — тексти", — розповідає військовослужбовець ЗСУ, художній керівник "Театру ветеранів" Максим Курочкін.

Наразі у "Театрі ветеранів" вже сформована перша група з 17 учасників, які пройшли співбесіду і почали опановувати нову, незвичну для себе професію. 

Новий проєкт працює поки що у пілотному режимі. Якщо протягом двох місяців він покаже себе ефективним інструментом адаптації колишніх військовослужбовців, набір нових учасників буде продовжено. Побачити перші вистави авторства ветеранів та військових можна буде вже цьогоріч у серпні та вересні.

Читайте також: Служба в НГУ, контузія та ампутація — історія розвідника з Хмельниччини

Прямий ефір