Як справляються зі стресом успішні люди — дієві поради

Опра Винфри. Скриншот: kanaldim.tv

Благодійність, допомога іншим, планування, теплі обійми близьких. Це далеко не повний перелік методів боротьби зі стресом, який застосовують успішні люди. "Ранок Вдома" зібрав п'ять лайфхаків від депресії. Психотерапевт Муза Рощина пояснює, як це працює.

Благодійність та волонтерство дійсно можуть значно покращити емоційний стан людини. Вони не лише дають нам відчуття власної важливості, приналежності до спільноти, але й сприяють виробленню гормонів щастя, каже Муза Рощина.

Допомагати можна дітям, літнім людям, бездомним тваринам. Такий спосіб боротьби зі стресом використовує відомий британський підприємець Річард Бренсон.

Один із найбільших чинників стресу — це хаос у справах. Аби зменшити його вплив на ваше життя, потрібно навчитися планувати роботу до дрібниць, вважає засновник соцмережі Twitter (X) Джек Дорсі.

"Дійсно, плани та розклади допомагає структурувати день. Це знижує рівень стресу. Це дозволяє нам мати чіткіше уявлення про те, що потрібно зробити й коли", — стверджує психотерапевтка Муза Рощина.  

При цьому не можна заплющувати очі на проблеми. Вирішувати складні ситуації треба поступово. Такого принципу дотримується американець Джефф Безос — один із найбагатших людей світу.

"Щойно я знаходжу проблему, роблю перший дзвінок чи відправляю повідомлення електронною поштою, або почати змінювати ситуацію. Навіть якщо проблема не вирішена, той факт, що я взяв її під контроль, різко зменшує викликаний нею стрес", — пояснив засновник компанії Amazon Джефф Безос

Не ховайтеся від проблем, адже розв'язання проблем на ранніх стадіях допомагає уникнути їх накопичення і подальшого збільшення стресу, додає Муза Рощина.

Крім того, будь-які робочі складнощі допоможуть подолати теплі обійми та дзвінкий сміх рідних. Проводьте з родиною якомога більше часу. Цієї поради дотримується Сьюзен Дайан Воджитски — генеральна директорка  YouTube та матір п'ятьох дітей. Саме вона є авторкою ідеї замінювати логотип Google у святкові дні анімацією та веселими картинками.

"Спільний час з близькими допомагає нам знизити рівень тривоги та підвищити відчуття безпеки. Тож плануйте сімейні заходи, спільні вечері, прогулянки або заняття, які подобаються всім членам родини", — коментує Муза Рощина.

Перерва та перемикання між справами дозволяють перезавантажувати мозок. Адже найкращий відпочинок — це зміна діяльності. Тому, наприклад, відомий бізнесмен Білл Гейтс увечері миє посуд, читає книжки та грає у бридж. Телеведуча Опра Вінфрі радить виділяти один день на тиждень для улюблених справ.

"Знайдіть для себе кілька різних занять, які допомагають вам відпочити. Це може бути що завгодно. Хобі, фізичні вправи, читання або просто зміна робочого середовища", — резюмувала Муза Рощина.  

Ще один дієвий інструмент — вести щоденник стресу. Такий лайфхак боротьби з напругою від себе радить психотерапевтка Муза Рощина. Адже опис власного психоемоційного стану — це шлях до розв'язання проблеми та самодопомоги.

Також цікаво: Що їсти, щоб знизити тривожність — поради експертів

Медіа-партнери
Прямий ефір