Як працює Patron Pet Center у Києві та чому деяким собакам у цьому хабі краще, ніж вдома

Тварини у Patron pet center. Скриншот: kanaldim.tv

Patron Pet Center почали облаштовувати на початку війни. Проєкт створили для перетримки, лікування, реабілітації та подальшої адопції домашніх собак і котів, що втратили дім внаслідок російської агресії.

Центр активно ремонтували та шукали волонетрів. Однак через підрив Каховської ГЕС його відкрили раніше і почали прийом евакуйованих з Херсонської області тварин.

Нині в одному з павільйонів Національного комплексу "Експоцентр України" активно працює цілий волонтерський хаб. В яких умовах працюють люди та як вони доглядають тварин, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

У Києві в одному з павільйонів Національного комплексу "Експоцентр України" розгорнули волонтерський штаб для котів та собак, вивезених із Херсона. Patron pet center відкрили раніше запланованого через підрив військовими РФ Каховської ГЕС. Центр є двоповерховою будівлею з кабінетом для грумінгу, спортивним центром для реабілітації поранених тварин, ветеринарною клінікою і сучасними боксами.

"Ми будували взагалі інший, сучасний підхід не вольєри, не клітки, а саме бокси. Вони необхідні, щоб тварина була психологічно стабільною, тому що не чує іншу тварину. Є звукоізоляція, підведена вентиляція, тепла підлога з терморегулюванням, а також кахель. Він потрібен для лікарів і для догляду за твариною, щоб можна було робити вологе прибирання, дезінфекцію вольєрів", — розповіла керівниця Patron pet center Ірина Подвойська.

На початку червня 2023-го волонтерам довелося змінити плани — призупинити ремонтні роботи і приступити до порятунку тварин з Херсонщини.

"Сталася трагедія. Ми нагально відчинили свої двері. Наразі в Patron pet center близько ста тварин. Здебільшого, собаки. Ми наразі їх обробляємо, вакцинуємо, чіпуємо, відвозимо до ветеринарної лікарні", — говорить Ірина Подвойська.

Першочергове завдання центру та волонтерів, що там працюють — повернення улюбленців їх власникам. Якщо з якихось причин це неможливо, починається пошук нових сімей.

Зараз на вході до центру дівчата розгорнули адміністративний пункт, де приймають дзвінки, фіксують вигул кожного песика та створюють базу контактів волонтерів. За лічені дні навколо центру згуртувалися небайдужі, які допомагають на волонтерських засадах.

Юлія Гуртова — викладачка історії України в київській гімназії. Щоранку перед заняттями вона поспішає до постраждалих тваринок.

"Намагаємося створювати для них звичну атмосферу. Видно, що більшість тварин — домашні, вони звикли чимось гратися. Навіть коли маленькій собачці кидаєш м'ячика, то видно, як вона реагує. Такі ігри — це певний рівень адаптації", —  пояснює волонтерка Юлія Гуртова.

Доєдналися до команди і професійні ветлікарі та зоопсихологи. Наприклад, Аляска працює у центрі з перших днів його роботи. Вона допомагає людям знайти контакт із тваринами, а тваринам — адаптуватися.

"Хтось більш контактний, хтось навпаки агресивний або переляканий. Є тварини, які ніколи не жили з людьми і не контактували з ними. Можливо, бачили, але їхня поведінка схожа на поведінку диких тварин. З ними найскладніше", — ділиться зоопсихологиня Аляска Варьєва.

Український бізнес теж не лишився осторонь: дарують , корм, смаколики та інші необхідні речі. А українці з-за кордону донятять. Завдяки цим фінансовим надходженням центр буде продовжувати будівництво і рятувати ще більше українських тварин. 

Ті пухнастики, які зараз перебувають у Patron pet center, невдовзі поїдуть у нові родини, адже вже вишикувалася велика черга охочих їх прихистити.

Також цікаво: Наш талісман — пес Херсон, — волонтерка проєкту Hospitails Маргарита Прокудіна розповідає про порятунок тварин

Прямий ефір