Як пережити спеку — поради від медиків

Вживання води. unsplash.com

Аномальна спека може спричиняти зневоднення, запаморочення, загострення вже наявних серцево-судинних захворювань. Аби уникнути серйозних проблем зі здоров'ям, треба робити все можливе, щоб не перегрітися. Одним із найпростіших правил, яких варто дотримуватися, є постійне поповнення кількості води в організмі — пити чисту воду з льодом. Про інші дієві поради йдеться у "Ранку Вдома".

Аномальна спека ніби випробовує терпіння українців, та ще й на тлі відключень електроенергії. Медики застерігають, що висока температура повітря може спричинити тепловий удар або спровокувати серцевий напад чи інсульт. Аби уникнути серйозних проблем зі здоров'ям, треба не перегріватися, каже професорка Олена Губська. Правило №1 — постійно поповнювати запас рідини в організмі. 

"Коли я їздила в Ізраїль на екскурсію, гіди завжди казали, що треба мати пляшечку води і пити її маленькими ковтками протягом усього дня. Тоді я це не зрозуміла, для чого постійно пити. А ось днями я зрозуміла, що саме так і треба робити. Бо коли ти випиваєш велику порцію, вона швидко всмоктується, а далі організм усе рівно може перегріватися", — каже терапевтка, дієтологиня, докторка медичних наук Олена Губська.

Пити ліпше чисту воду з льодом. Рідина ефективно знижуватиме температуру тіла, що необхідно людині в спекотні дні. Звісно, якщо немає протипоказань до вживання холодних напоїв. Ані солодка чи газована вода, ані сік не підходять. Також не бажано вживати напої, що містять кофеїн, адже вони виводять рідину, якої і так недостатньо в організмі. 

Коли підвищується температура тіла, погіршується самопочуття, з'являється головний біль, підвищується артеріальний тиск, людина починає частіше дихати. 

"Коли немає світла, немає кондиціювання, варто перейти в якесь темне приміщення, можна в підземне приміщення — спуститися в перехід метро. Якщо ви вдома, робіть холодні примочки. Змочуйте тканину і прикладайте до тих ділянок, де проходять великі судини — шия, під пахвами і пахова зона", — радить терапевтка.

Щоб знизити температуру тіла, деякі люди приймають прохолодну ванну. Але тут варто діяти обережно, щоб не отримати запалення легенів. Такі випадки добре відомі, кажуть фахівці. 

У гарячу літню пору в зоні ризику перебувають маленькі діти та вагітні жінки, люди похилого віку та ті, хто страждають на серцево-судинні захворювання. В особливо спекотні дні за можливості краще не виходити на вулицю. Вікна варто зачинити, як і жалюзі на них. Можна розставити по оселі ємності з водою — вона буде випаровуватися, що також впливатиме на теплообмін. 

Якщо ж вам довелося вийти надвір, захистіть голову капелюшком або хусткою, а тіло — одягом світлих тонів з натуральних тканин. Нанесіть сонцезахисний крем та не забудьте про окуляри. Додайте до раціону овочі та фрукти, які містять багато води — огірки і томати, листова зелень, ягоди.

Варто відмовитися в цей період від важкої, смаженої та жирної їжі. Рекомендовано регулярне збалансоване харчування. Аби врятуватися від спеки, в столичних парках та скверах встановлюють рамки-розпилювачі води для охолодження. У Києві передбачено 19 таких локацій. Це допоможе перехожим почуватися комфортніше та уникнути проблем зі здоров'ям. Також слід дотримуватися здорового способу життя та вчасно звертатися за медичною допомогою.

Читайте також: Скільки потягів мають кондиціонери і чи стане їх більше — відповідь "Укрзалізниці"

Прямий ефір