Як історик, я була переконана, що війна буде, — бойова медикиня Кіра Нечай

Бойова медикиня Кіра Нечай. Фото: kanaldom.tv

Кіра Нечай — бойова медикиня. Їй 27 років, вона має дві вищі освіти. 2014 року дівчина пішла на курси з долікарської допомоги та тактичної медицини. Кіра надавала допомогу на Київщині і військовим, і місцевим жителям. Після деокупації регіону їздила у Донецьку область, а нещодавно стала бойовою медикинею в одному з військових підрозділів.  Про сміливу Кіру Нечай йдеться у матеріалі "Ранку Вдома". 

Першу, історичну, освіту Кіра отримала в Київському університеті імені Т. Шевченка, а другу, юридичну, — в Академії внутрішніх справ.  

"Як історик, я була переконана, що, враховуючи попередній досвід війн Росії з сусідніми країнами, повномасштабна війна з Україною рано чи пізно буде", — каже дівчина.

Під час Майдану 2014 року Кіра навчалася в вузі, і саме тоді з друзями долучилася до волонтерської діяльності. У ніч проти 19 лютого допомагала медикам в імпровізованому медпункті в Будинку профспілок. Після подій того року дівчина пішла на курси з долікарської допомоги та тактичної медицини. Акредитувалася у військово медичній академії як інструктор з тактичної медицини, готувалася їхати парамедиком на Схід. Проте травма не дозволила їй це зробити, тож Кіра переключилася на роботу в громадській організації і продовжила вивчати медицину. 

З початком повномасштабної агресії Росії у 2022 році дівчина вирішила, що настав час застосувати набуті медичні знання на практиці. 

"Перші дні ми волонтерили, купували аптечки, щось збирали, розвозили і передавали. Після того я поїхала на базу госпітальєрів, щоб долучитися до роботи парамедиком в екіпажі", — розповідає дівчина. 

Кіра надавала допомогу на Київщині і українським військовим, і постраждалим місцевим жителям. Після того як російські збройні сили відступили від української столиці, екіпажі вирушили до інших регіонів. Кіра тоді потрапила в Донецьку область. Нещодавно дівчина стала бойовим медиком в одному з військових підрозділів. 

"Раніше ми надавали допомогу на певній ділянці всім, хто її потребував. Зараз це безпосередня робота з конкретною військовою групою", — пояснює вона.

Якби не війна, Кіра поїхала б цього літа в Ісландію. Кіра вірить, що перемога України незабаром дозволить втілити цю її мрію.

Читайте також: Хліб для людей у гарячих точках: історія київської пекарні

Прямий ефір