Як цивілізації перемогти хаос, або Навіщо у Львові збиралися медійники з 36 країн 

Спікерки Х Львівського медіафоруму. Скриншот: kanaldim.tv

У Львові відбувся Х LMF — наймасштабніша конференція для медійників і журналістів Центрально-Східної Європи. Головна тема цьогорічного форуму – "Після війни чи перед війною. Як цивілізації перемогти хаос?". Подія зібрала закордонних й українських фахівців, дослідників, творців політики, істориків, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

"Мова для порозуміння: шукати сенси в поляризованому світі" —  головна тема Х Львівського медіафоруму. Подія об'єднала медійників із 36 країн світу. 

"Нам важливо в цей час зібратися разом, аби поговорити про те, що може допомогти суспільствам демократичного світу об'єднуватися, а не роз'єднуватися навколо дрібниць, які дуже часто не мають такого значення, якого ми їм надаємо", — заявила керівниця ГО "Львівський медіафорум" Ольга Мирович. 

Протягом трьох днів спікери й гості Львівського медіафоруму разом шукали спільної мови та визначали роль медіа, громадянського суспільства, міжнародних організацій, національних органів влади, дипломатів та інших учасників процесу у сьогоденні. 

"Зараз дуже важливо говорити, де ми, як медіа, можемо бути корисними суспільству, де ми можемо триматися купи й давати людям ту інформацію, яка дійсно для них буде важливою. Аби вони не розбіглися по своїх бульбашках і куточках. Бо це, як ми знаємо, може бути критичним", — додала журналістка-міжнародниця, співзасновниця та голова ГО "Громадське телебачення" Наталія Гуменюк. 

Конференцію LMF відвідав відомий британський нейрохірург, автор світових бестселерів, Генрі Марш. Він розповів про власне бачення життя в Україні. 

"Я почав працювати в Україні 32 роки тому, адже знав, що це дуже важлива країна. Не багато людей це усвідомлювали, а я просто знав всі трагічні, жахливі події останнього десятиліття підтвердили те, що я розумів до цього. Тому моє послання до України — про мою персональну солідарність з Україною. Коли повертаюсь до Англії, я завжди роблю все можливе, аби люди не забули про Україну", — зізнався нейрохірург Генрі Марш.

Російсько-українська війна триває не лише за територію, а й за уявлення світу про Україну. Саме тому, на думку учасників форуму, надважливим зараз є комунікація українських медіа з іноземними колегами. 

"Не тільки ж Росія поширює дезінформацію, не тільки Росія поширює пропаганду. Це ми зараз знаходимося в епіцентрі того, що відбувається, цієї війни. Втім, несправедливості у світі дуже багато, і Україна тут може показувати приклад. Україна може стати взірцем того, як можна боротися з цією пропагандою, ділитися своїм досвідом", — резюмував керівник Інституту інформаційної безпеки Артем Біденко.  

Зазначимо, що з 2013 року Львівський медіафорум є найбільшою конференцією про медіа та для медійників у Східній та Центральній Європі. Торік організатори змінили формат та зосередились на проблемах, розв'язання яких критично важливе для міжнародної підтримки України під час повномасштабного вторгнення. 

Читайте також: "Мова для порозуміння: шукати сенси в поляризованому світі" — фокусна тема Х Львівського медіафоруму

Прямий ефір