Як безпечно зберігати їжу за відсутності світла — три правила від МОЗ

Холодильник. Фото: unsplash.com

Україна потерпає від вимушених вимкнень електроенергії. Зберігання харчових продуктів в таких умовах може бути викликом, особливо влітку, адже йдеться не просто про їхню свіжість, а й про безпеку для здоров'я. З посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров'я телеканал "Дім" нагадує, як краще зберігати їжу за відсутності світла.

Підготовка до відключення електроенергії

У МОЗ радять заздалегідь сформувати запас льоду. Тримайте кілька пакетів з льодом у морозильній камері. Це допоможе зберегти холод під час відключення електроенергії.

Подумайте про купівлю холодильних елементів. Їх можна тримати в морозильнику, а за потреби використовувати в охолоджувальних боксах або термосумках.

Заповнений холодильник/морозильник нагрівається зсередини повільніше завдяки меншій кількості повітря. Тож заповнюйте холодильну та морозильну камери, не закриваючи вентиляційні отвори й не ставлячи каструлі та продукти впритул в основному відсіку. Повітря має бути мало, але щоб при цьому воно вільно циркулювало. Якщо порожнього місця багато, покладіть пластикові пляшки з водою.

Як зберігати продукти, коли вимкнули електроенергію

  1. Розділіть продукти — ті, що швидко псуються, зберігайте в найбільш холодній зоні холодильника або морозильника.
  2. Використовуйте лід та холодильні елементи. Перемістіть швидкопсувні продукти в термосумки або охолоджувальні бокси з льодом чи холодильними елементами. Якщо світла немає понад чотирьох години, розкладіть раніше підготовлені місткості з льодом на нижню полицю холодильника та верхню полицю морозильної камери — так можна продовжити час зберігання продуктів у вимкненому холодильнику. Якщо використати ще й сухий лід, продукти можуть зберігатися до двох діб.
  3. Тримайте дверцята холодильника та морозильної камери щільно зачиненими. Якщо двері не відкривати, холодильник може зберігати температуру до чотирьох годин, морозильна камера — до 48.

Дії після відновлення електропостачання

Якщо готові страви або продукти, що мають зберігатися в холодильнику, перебували в кімнатній температурі більше двох годин, їх слід викинути, інакше можна отруїтися.

Перезаморозити або приготувати можна ті продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру до 4°С.

Запах, колір і текстура продуктів можуть вказати на їхнє псування. Викидайте продукти, які мають сумнівний вигляд чи запах. 

Не куштуйте таку їжу, щоб визначити, чи є вона зіпсованою. Якщо сумніваєтесь — викиньте.

Читайте також: Як пережити спеку — поради від медиків

Прямий ефір