Ядерна зброя окупантів і збагачення урану в Криму — загрози назвали на Генасамблеї ООН (ВІДЕО)

Ядерна зброя. Фото: news.freeads.world

Росія нарощує ядерний потенціал у тимчасово окупованому Криму. Про це на Генеральній асамблеї ООН заявив заступник постійного представника України при організації Юрій Вітренко, інформує "Дом".

Засідання було присвячено Міжнародному дню боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї. Вітренко наголосив, що існують ризики розміщення на окупованому півострові установок зі збагачення урану, виробництва матеріалів подвійного призначення та застосування технологій, пов'язаних із ядерною зброєю. Він зазначив: тривала окупація Криму державою з ядерною зброєю призвела до фактичного розширення території розгортання такої зброї у світі.

"Генасамблея ООН у низці резолюцій висловила серйозну заклопотаність подальшою мілітаризацією Криму Росією, включно з розміщенням на півострові засобів доставлення ядерної зброї та захопленням колишніх ядерних сховищ. Дії Росії є прямою загрозою міжнародному режиму нерозповсюдження та Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в цілому", — зазначив Вітренко.

Читайте також: Ядерна зброя в окупованому Криму — пояснення експертів (ВІДЕО)

Зазначимо, що на 76-й сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку завершився тиждень високого рівня. Він стартував 21 вересня. За цей час виступили з трибуни понад сотні очільників держав. Серед них — і президент України Володимир Зеленський. Обговорювали питання, пов'язані з пандемією COVID-19, зміною клімату, безпекою та ризиками нестабільності.

Нагадаємо, що 22 вересня Володимир Зеленський виступив із трибуни 76-ї сесії Генеральної асамблеї ООН. З промовою глави Української держави можна ознайомитися тут.

Медіа-партнери
Прямий ефір