"Я жив в українському Херсоні": гість програми "Точка опори" — Олександр Книга

Олександр Книга

У середу, 21 вересня, о 21:00 гостем програми "Точка опори" зі Світланою Леонтьєвою на каналі "Дом" буде керівник Херсонського музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша Олександр Книга.

Олександр Книга — людина, яка багато зробила для зміцнення патріотичного духу херсонців. Директор театру, місцевий депутат. Після повномасштабного вторгнення Росії він 40 днів провів в окупації, пережив арешт та допити, але зміг вирватись з окупації.

У розмові зі Світланою Леонтьєвою Олександр Книга поділиться спогадами про початок війни, перші танки на Антонівському мосту, висадку російського десанту, власне викрадення, розповість про силу духу та спротив херсонців окупантам. Щоб арештувати директора театру, кілька десятків окупантів приїхали на трьох бронетранспортерах і десятці джипів, перекрили вулицю, залучили снайпера.

"Ми підсвідомо чекали, що вони прийдуть. Прокинувся вранці, дивлюсь у вікно, а на мене дивиться кулемет. Сім’ю вивели з будинку, і ми побачили, що подвір’я оточене кількома десятками озброєних військових, на недобудові — снайпер, вулиця перекрита. Таке враження було, що знімають кіно якесь. Може думали, що я буду відстрілюватись. Везли мене під конвоєм і під радіо "Байрактар". А вже в слідчому ізоляторі натягли на очі чиюсь чужу смердючу шапку, заламали руки, змусили витягнути шнурки та ремінь. Охороняли буряти, а допити проводили ФСБшники. На допиті мені відразу сказали, що я організатор мітингів і що роздавав людям гроші", — згадує Олександр Книга.

Також Олександр Книга і Світлана Леонтьєва говоритимуть про театр і творчість під час війни, про фестиваль "Мельпомена Таврії", який вдалося провести попри війну, про значення мистецтва для нашого сьогодення і майбутнього, для "цементування нації".

"Ми спалимо самі все, що ми напрацювали за багато років, і Лісовий театр, і все, щоб не дісталось окупантам, але ми поїдемо. Ми зберемось десь там на вільній території й знову зробимо те, що ми зробили. Але ми повинні бути в країні та наближати перемогу як можемо", — розповідає Олександр Книга, батько п’ятьох дітей, про розмову з родиною та рішення їхати з Херсона.

Дивіться програму "Точка опори" зі Світланою Леонтьєвою на каналі "Дом" щосереди о 21:00, а також на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Прямий ефір