Вже склали повноваження: глава НОК прокоментував скандал із Шуфричем та Суркісом

Григорій Суркіс та Нестор Шуфрич. Колаж: Facebook

Нестор Шуфрич та Григорій Суркіс після обурення громадськості залишили склад членів Національного олімпійського комітету (НОК) України. Про це в інтерв'ю програмі "Коло спорту" телеканалу "Дом" повідомив новий очільник НОК України, чинний міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

"Національний олімпійський комітет — це громадська організація, в яку входять олімпійські чемпіони, осередки НОК, є фізичні особи, які сприяють розвитку олімпізму в Україні. До нього входять 170 людей, переважно це президенти федерацій окремих видів спорту. Кожна федерація має право запропонувати до двох кандидатур зі свого складу", — розповів він.

Гутцайт уточнив, що кандидатуру Нестора Шуфрича запропонувала Федерація стрільби із лука. А Григорій Суркіс подав свою кандидатуру як фізична особа — "людина, яка розвиває спорт, олімпізм в Україні".

"Асамблея ще минулим складом, який діяв з 2018 по 2022 рік, проголосувала за цих всіх 170 людей, які були в кандидатах на роботу у НОК. Але з часом, коли пішов такий резонанс, Суркіс та Шуфріч склали повноваження — написали листи на мене як на президента, що в них є бажання піти з НОК. На сьогодні вони вже не є членами НОК", — констатував Гутцайт.

Повна версія інтерв'ю: Вадим Гутцайт обраний президентом НОК України: інтерв'ю з міністром молоді та спорту

Нагадаємо, 17 листопада відбулися вибори до НОК України, на них переміг чинний міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт. Цього дня на звітно-виборчій асамблеї також обрали нових членів НОК на період 2022-2026 років, зокрема Нестора Шуфрича, Григорія Суркіса, Олександра Усика, Андрія Шевченка, Марину Бех-Романчук, Лілію Подкопаєву.

Призначення Шуфрича та Суркіса викликало великий резонанс серед спортивної громадськості. Екстренер збірної України з футболу Андрій Шевченко та президент Української асоціації футболу Андрій Павелко заявили про вихід із НОК через його склад. Після цього Суркіс та Шуфрич написали заяви на вихід зі складу Олімпійського комітету України, і 18 листопада президент НОК заявив про їх виведення.

Прямий ефір