Вивозять до Росії та Криму: окупанти масово крадуть українське зерно та овочі

Ілюстративне фото: Pixabay

Російські загарбники масово крадуть та вивозять продовольство з тимчасово окупованих територій України. Частину викраденого зерна вони намагаються продати. Про це повідомила український омбудсмен Людмила Денісова, передає "Дом".

"Частина збіжжя, яке окупанти вкрали в Україні, знаходиться в Середземному морі на суховантажах під прапором Росії. Найбільш ймовірна країна призначення вантажу – Сирія. Звідти контрабандою зерно може постачатися до інших країн Близького Сходу", — поінформувала Денісова.

Крім того, окупанти продовжують вивозити викрадене в Україні продовольство на території Росії та тимчасово окупованого Криму.

У Пологах Запорізької області зерно та насіння соняшника, що лежить у сховищах, готують до транспортування до Росії.

"З Енергодара у напрямку Кам'янки Дніпровської під охороною військових виїхала колона російських вантажівок з зерном. Кінцевий пункт призначення колони — тимчасово окупований Крим", — додала омбудсмен.

А в селі Волохів Яр на Харківщині колабораціоністи допомагають окупантам вивозити зерно з ангарів. Зерновози вирушають на російський кордон.

1,5 тис. тонн зернових вивезено зерновозами із Малої Лепетихи на Херсонщині до Криму.

Окрім зерна російські окупанти вивозять до окупованого Кримського півострова великі обсяги викрадених овочів — буряка, картоплі, капусти.

Денісова наголосила, що викрадення продовольства з окупованих територій є порушенням Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни та воєнним злочином згідно зі статтею 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Як повідомлялося раніше, у тимчасово окупованих частинах чотирьох областей України росіяни загалом відібрали в аграріїв близько 400 тис. тонн зерна — із кожного регіону вже вивезено по близько 100 тис. тонн.

Медіа-партнери
Прямий ефір