Виставу Mothermotherland за мотивами твору Хвильового показали у США

Slovo. Theater group на сцені в США. Фото: Джоанна ОстінАрт/УІ

У США триває тур театральної групи Slovo. Theater group. Це митці та мисткині з України та Америки, які створили виставу Mothermotherland за мотивами новели «Я (Романтика)» Миколи Хвильового. Прем’єру планували у Харкові, проте після 24 лютого команда проєкту показала роботу в США. Створення вистави перетворилося в протест проти бажання Росії знищити українську культуру, інформує "Дом" з посиланням на "Український інститут".

Восени 2022 року американська мисткиня Одрі Розі Деже, чиї предки — українці, хотіла створити виставу Mothermotherland у Харкові в рамках мистецької резиденції «Слово». 24 лютого цей план зруйнувався. Знайшовши фінансування, вже за декілька місяців Одрі запросила п’ятьох митців та мисткинь з Харкова у Пітсбург, штат Пенсильванія, для участі в театральній резиденції. 

Вже відбулися покази вистави у Нью-Джерсі, Іллінойсі, Мериленді, Пенсильванії, зокрема й у престижному "Кеннеді Центрі" у Вашингтоні. 

У січні планується п’ять показів у Нью-Йорку під час театральної конференції APAP, яка гуртує навколо себе багатьох продюсерів та продюсерок, театральних діячів та діячок Нью-Йорку. Покази відбуваються у співпраці з Українським інститутом.

"Кожен і кожна з нас знають, для чого ми тут, в Америці. Ця впевненість, рішучість і войовничість, яка нам притаманна, дає багато сил. Я відчуваю, що тут ми — нехай і локально — починаємо формувати запит на українське мистецтво", — переконана акторка і PR-менеджерка Slovo Theatre Group Юлія Лінник. 

Окрім цього, мисткині також проводять лекції в університетах Сполучених Штатів. Учасниці проєкту вже провели лекцію на тему "Митці будинку Слово" в Університеті Пітсбургу та дискусію про адаптацію прозового твору для створення вистави у Chatham House. У Чикаго провели інтерактивну лекцію про розстріляне відродження в Україні. 

Після весняної паузи команда планує продовжити проєкт у Європі з показами вистави у Парижі, Лондоні та Берліні. А згодом Slovo. Theater group мріє повернутися з туром до України та показати виставу Харкову, як і планувалося від початку.

Читайте також: Досягнення і перемоги України: згадаймо найкращі новини 2022 року

Прямий ефір