Вишитий одяг провезли через 33 російські блокпости — історія підприємиці з Херсона 

Вишиванки з магазину Олени Зіньової. Скриншот: kanaldim.tv

Понад 20 років тому Олена Зіньова відкрила крамницю у Херсоні. Починала з патріотичних сувенірів, вишитих рушників, а потім в асортименті з'явилися вишиті сорочки. Після 24 лютого 2022 року їй довелося рятувати національне вбрання з окупації. Жінці вдалося виїхати та відновити бізнес на вільній території, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Після 24 лютого 2022 року підприємиця Олена Зіньова була змушена закрити магазин, бо розуміла, що будь-яка українська символіка для росіян як червона ганчірка для бика. Три місяці вона прожила в окупації в рідному Херсоні. За цей час вона майже не виходила з дому. Елементарний вигул собаки ставав грою на виживання.

"Ми з чоловіком вигулювали собак і були під прицілом. Вулицями їздила ворожа техніка, дула автоматів направлені на перехожих. Якщо бачили українську символіку, то могли людину відправити у підвал", — пригадує засновниця магазину "Українські подарунки" Олена Зіньова.

Коли росіяни почали в Херсоні паспортизацію, Олена Зіньова з чоловіком вирішили тікати. Жінка з чоловіком перевезли український народний одяг через 33 російські блокпости з тоді ще окупованого Херсона до вільного Запоріжжя.

"Ми вивезли 33 сумки з вишиванками. Вишиванки ми вивертали і складали серед своїх речей. Виїжджали робочим бусом", — розповідає Олена Зіньова.

Підприємиця змогла вивезти лише третину вишивки. Частину виробів заховала в гаражі. Однак під час підриву росіянами Каховської ГЕС сховок затопило.

Та Олена Зіньова не опустила рук. Жінка відновила справу в Кривому Розі. Допомагали місцеві. Так, Херсонська крамничка "Українські подарунки" з'явилася в центрі Кривого Рогу. Тепер вишиванки замовляють в різні куточки України та світу. Нині Олена Зіньова готує магазин до Дня вишиванки та мріє про повернення у рідний Херсон.

Читайте также: Солодкий бізнес в евакуації — історія кондитерки з Краматорська

Прямий ефір