Втрачені кінцівки та 60% опіків тіла: військовий Віталій Мізін під час реабілітації заробляє улюбленим хобі

Вироби військового Віталія Мізіна. Скриншот: kanaldim.tv

Віталій Мізін — військовослужбовець ЗСУ, який вижив після ракетного удару по казармі в "Десні". Чоловік отримав опіки різного ступеню та пережив ампутацію двох кінцівок. Нині він проходить реабілітацію у Фінляндії. Дружина та діти надихнули чоловіка зайнятися давно забутим хобі — плетінням браслетів з паракорду. Що з цього вийшло, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

17 травня 2022 року Віталій Мізін — лейтенант 66-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, потрапив у самісіньке пекло. Росіяни завдали ракетного удару по казармі навчального центру в "Десні". В результаті пожежі військовий зазнав опіків голови, тулуба, рук та ніг, пережив опіковий шок.

"Після Деснянського шпиталю його відразу повезли на Київ у військовий госпіталь. Там був без свідомості три дні й далі його повезли в опіковий. Нам сказали, що його відправили туди помирати", — розповіла дружина військовослужбовця ЗСУ Юлія Мізіна.

Віталій провів 40 днів у Київському опіковому центрі і переніс понад 10 операцій. Зараз він проходить реабілітацію у Фінляндії. У фізичному відновленні захиснику неабияк допомагає дружина та діти. Саме родина надихнула Віталія зайнятися давно забутим хобі — плетінням браслетів з паракорду. Після ампутації не міг повірити, що зможе це робити однією рукою.

"Я спробував це робити на простих шнурках. Взяв кошичок і просто сплів ручку до нього. Рука згадала, як це робити", — каже військовий Віталій Мізін.

Віталій Мізін показав свої вироби друзям з Фінляндії, які захотіли придбати аксесуари. Коли дружина заявила про хобі чоловіка в соцмережах, то з'явилося багато замовлень.

Нещодавно до України надіслали 20 партію аксесуарів. Це браслети, прикраси на шию, темляки на ножі, нашийники та пов'язки для тварин, брелоки.

"Ці всі вироби можуть бути різного кольору. З різними намистинами, і з різного паракорду. Навіть світловідбивальний, або люмінесцентний паракорд є. Брелоки схожі на маленьких футболістів. Наші сини люблять ними гратися", — додає дружина військового. 

На один виріб Віталій Мізін витрачає три години. Для нього це ще один вид реабілітації та єдиний заробіток, на який живе його багатодітна сім'я. Зараз чоловік чекає на протезування, а згодом мріє повернутися додому та заснувати бренд аксесуарів, де працюватимуть ветерани. Усім військовим, які пережили поранення чи травму, Віталій радить відпустити спогади війни та знайти справу, яка допоможе реабілітувати й тіло, і душу.

Читайте також: Особлива реабілітація: як та де військових навчають керувати FPV-дронами

Прямий ефір