Втеча від війни: як українські переселенці живуть в Австралії

В Австралії. Фото: kanaldom.tv

Австралія з початку повномасштабного вторгнення Росії прийняла понад 3000 українських переселенців. Там облаштували безліч гуманітарних центрів, а місцеві компанії радо запрошують українців на роботу. Про те, як живуть в Австралії переселенці з України, йдеться у сюжеті програми "Ранок Вдома".

До 24 лютого Ксенія Кознова мала свій маркетинговий бізнес у Києві. Після повномасштабного вторгнення Росії дівчина змінила офіс на кухню ресторану. З друзями готувала їжу українським військовим, які захищали Київську область.

"Щоденно ми вставали о шостій ранку і готували по дві тисячі сніданків. Потім дві години відпочинку і обіди. Потім приїжджала гуманітарка по 3-5 тонн, ми це все розпаковували", — згадує Ксенія.

Дівчина жила в ресторані та допомагала військовим до кінця березня. Потім вирішила поїхати до сестри в Австралію. 

За час війни в Австралію приїхало понад 3000 українців, переважно матері з дітьми або зі старшими людьми. Українцям, щоб в'їхати до країни, потрібно отримати візу. Найшвиший спосіб — туристична віза Subclass 600. Вона діє три місяці. Після цього надається віза 786 на три роки. 

Зараз Ксенія живе у сестри у місті Брісбен. Тим переселенцям, які не мають родичів в Австралії, влада країни допомагаэ з поселенням. В кожному штаті є організація, яка знайде безкоштовне житло на перші 28 днів. Створено національну базу, де всі австралійці, які хочуть допомогти, можуть зареєструватися і надати українцям прихисток. 

В Австралії українці отримують фінансову допомогу. Залежно від кількості членів сім'ї та наявності дітей, уряд призначає щомісячні виплати, поки люди не знайдуть роботу. Місцеві жителі охоче допомагають українцям з обладнанням і технікою. А австралійські компанії допомагають з працевлаштуванням. До громади навіть звертаються представники компаній і питають, чи є українці, які хочуть влаштуватися на роботу. 

Ксенія працює у місцевій компанії маркетологом, вечорами допомагає сестрі з дитиною. У вільний час бере участь у різноманітних українських ініціативах. Нещодавно у Брісбені вона виходила на подіум. Вхід був за донати на допомогу українцям.

Більше про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір