Все почалося із браку інженерів — історія створення КПІ ім. І. Сікорського

КПІ ім.І Сікорського. Скриншот: kanaldim.tv

Київський політехнічний інститут — один із найвідоміших вишів столиці. Створити навчальний заклад вирішив цукровий магнат Микола Терещенко, адже йому не вистачало інженерів. Спочатку він наймав їх з-за кордону. Згодом вирішив навчити своїх. Так 125 років виникла ідея збудувати Київський політехнічний інститут. Вже у 2023 році КПІ вкотре визнали найкращим університетом країни, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Зелені газони, охайні доріжки та старовинна архітектура. Цей пейзаж нагадує британський Оксфорд, але прапор на давній будівлі промовисто заявляє, що це Україна. Один із найвідоміших вітчизняних вишів — Київський політехнічний інститут побудований ще 125 років тому на околицях Києва.

"Було визначено вісім локацій, але віддали перевагу саме цьому місцю. Це було колишня саперне поле. Це було навіть за межами міста. Туди потім окремо прокладали трамвайну лінію. Коли запитали, чому виносимо новий інститут за межі міста, то Кирпичов сказав, щоб техніка й наука будуть розвиватися і потрібно буде нові корпуси", — розповів завідувач відділу історії КПІ ім. І. Сікорського Державного політехнічного музею Віталій Татарчук.

Слова першого ректора КПІ виявилися пророчими. Проте Київ розрісся далеко за межі цієї місцевості, і політех опинився майже в центрі столиці. Все почалось наприкінці 19 сторіччя. Київському цукровому магнату Миколі Терещенку не вистачало інженерів, і він був вимушений постійно наймати їх за кордоном. Так виникла ідея заснувати Київський політех.

"Перший набір був у 1898 році на чотири відділення на 330 місць. Потім трохи збільшили кількість місць до 360. Тоді подали 1100 заяв. Перший випуск відбувся в січні 1903 року. Тоді випустилося 93 особи", — провадить Віталій Татарчук.

В одному із залів КПІ 120 років тому відбувся перший захист випускників. Комісію очолював Дмитро Іванович Менделєєв —  відомий на весь світ хімік. Він зазначав, що такої сукупності знань, як у випускників Київського політехнічного інституту, він не бачив у жодному університеті світу.

2023 року КПІ вкотре визнали найкращим університетом країни у провідному міжнародному рейтингу вищих навчальних закладів UniRank University Ranking.

"Рейтинг UniRank University Ranking позиціює університети з точки зору сприйняття суспільством. Багато уваги звертають на те, як вони в вебресурс відображені. Наш університет в цьому контексті саме отримав перше місце. Ним найчастіше цікавляться", — пояснив проректор з навчальної роботи КПІ ім. І. Сікорського Анатолій Мельниченко.

Студенти добре знають історію КПІ й прагнуть удосконалювати навички та здобувати тут нові знання.

Нагадаємо, команда викладачів та студентів Київського політехнічного інституту імені Сікорського виграла грант на розробку нового українського протеза. 

Читайте також: В Києві з’явилась нова прихована мініскульптура проєкту "Шукай"

Медіа-партнери
Прямий ефір