Питання відкриття КПВВ на Донбасі може "заморозитися" через ситуацію з Білоруссю, — правозахисник

КПВВ "Станица Луганская". Фото: fbc.ua

Представники окупаційних адміністрацій окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) погодилися відновити роботу контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі. Однак через ситуацію з Білоруссю ці домовленості знову можуть зірватися. Про це заявив засновник "Східної правозахисної групи" Павло Лисянський в програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом".

"Поки що ця ситуація не вплинула на перетин КПВВ. Але незабаром вона точно вплине, тому що Росія диктує окупаційним адміністраціям ОРДЛО, як необхідно діяти. Це вплине на роботу міжнародних органів, на роботу міжнародних організацій", — вважає він.

За його словами, президент Росії Володимир Путін в подібних ситуаціях завжди обмежує допуск до певних територіях.

"Питання КПВВ — це питання міжнародного гуманітарного права. Білоруська криза позначиться на ОРДЛО, ці території стануть ще більш закритими — Путін завжди так робить. Питання відкриття КПВВ на Донбасі знову може "заморозитися" через білоруську кризи. І люди знову будуть їздити через Російську Федерацію, як і їздили", — додав Лисянський.

Повна версія інтерв'ю: Як працюють КПВВ на Донбасі: "5 вопросов на злобу дня" з правозахисником Павлом Лисянським

Раніше повідомлялося, що в 2021 році в порівнянні з 2020 роком скоротився час, необхідний для перетину лінії зіткнення через контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі.

Прямий ефір