Війна — національна ідея РФ, національна ідея України — мир, — Зеленський

Володимир Зеленський. Скриншот відео: kanaldom.tv

В Україні — війна, яку розпочала, продовжує і не хоче припиняти Росія. Україна захищає свою землю, свій суверенітет, свою територію. Україна воює за мир. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу перед університетською спільнотою Японії — студентами та викладачами одного з найкращих приватних закладів вищої освіти країни — Університету Тойо, інформує "Дом" з посиланням на пресслужбу глави держави.

"Ми не можемо скласти зброю, бо інакше ми зникнемо. Як держава, як народ, просто як люди. Росія обрала дорогу війни, Україна бореться на шляху до миру. Росія стріляє на знищення, Україна — для виживання. Війна — національна ідея Російської Федерації. Національна ідея України — мир", — сказав президент.

Зеленський наголосив, що головна мета України — це мир.

"Мир, який є для вас звичним. Який був звичним і для нас, але все змінилось у 2014 році, коли Росія анексувала Крим і почала бойові дії на сході України. І 24 лютого 2022 року, коли, окрім сходу, агресія РФ поширилася на південь, північ, центр, захід, коли повномасштабна війна, немов цунамі, накрила всю Україну. Мир. Те, що було нормою, а стало спогадом. Те, що для вас є нормою і залишається сьогоденням. І те, що, я вірю, для нас із вами буде майбутнім", — розповів він.

У зверненні до студентів глава Української держави закликав їх цінувати мир та берегти головне благо, яке дає решту блага — можливість вчитися, розвиватися, творити і жити.

"Бережіть мир, захищайте мир, не зраджуйте мир. Ви здатні на дуже багато задля настання й панування миру. Є тільки один час, коли ми всі можемо служити миру в усьому світі. І цей час — зараз!" — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Розуміють, що Зеленський не може мати мандата на поступки, — експерт про реакцію світових лідерів на звірства росіян

Прямий ефір