Відновлення критичної інфраструктури України та передача ППО: чи погодилися на це міжнародні партнери

Володимир Зеленський та Олаф Шольц. Скриншот: kanaldim.tv

Росіяни продовжують ракетний терор України. Їх треба зупинити. Ба більше, до зими українці мають відновити зруйноване. Насамперед критичну інфраструктуру. Як це зробити, обговорювали на Берлінській конференції з відновлення України. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Скільки грошей потрібно на відновлення і де їх взяти?

"Росія бореться, щоб покінчити з Україною. Україна бореться, щоб закінчити цю війну. Росія бореться за минуле, Україна бореться за краще майбутнє. Росія руйнує, Україна захищає. Ніде цей контраст не є більш разючим, ніж на Харківщині, де точаться бої", — заявила президентка Єврокомісії Урсула Фонд дер Ляєн.

Тож росіян треба зупинити. Та головне завдання — відновити зруйноване. Насамперед критичну інфраструктуру. Як це зробити, обговорювали на Берлінській конференції з відновлення України. Захід був фактично репетицією зустрічі Великої сімки, а потім і Глобального саміту миру у Швейцарії.

"Поки ми не позбавимо Росію можливості тероризувати Україну, у Путіна не буде справжнього інтересу шукати чесний мир. Буде незмінною його ілюзія, що Україну можна стерти, розбивши бомбами та ракетами все, що дає життю основу та захист", — сказав президент України Володимир Зеленський.

Захист життя — це насамперед про критичну інфраструктуру. Росіяни продовжують її систематичне знищення. Потрібно пристосовуватися. Це головний виклик.

"Без вашого кредитування та інвестицій ми не зможемо цього реалізувати. Йдеться не про гранти, а про високодохідні інвестиції для ваших компаній і про великий ринок для вашого обладнання, про кредитні програми для ваших інституцій. Все це разом з нами", — додав Володимир Зеленський під час Берлінської конференції.

Фокус партнерів змістився на відновлення енергетики.

"Ми вдячні нашим партнерам за те, що вони з розумінням поставилися до цього та адаптувалися до таких різких змін. Регіони та міста підписували прямі угоди з європейськими виробниками когенераційних установок для того, щоб вже восени почати їх встановлювати. Так, наприклад, Запорізька обласна військова адміністрація підписала з норвезькою стороною угоду на встановлення когенерації на 40 МВт. Це дорівнює 40 мільйонів євро. Таких угод було декілька по всій країні", — пояснив заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба.

Та чи будуть ці інвестиції вдалими? Передусім, чи не зруйнує їх Росія? Парадокс, але це залежить від самого інвестора, тобто від Заходу. Інвестицій мало, потрібен захист.

"Нам потрібне сучасне ППО, для того, щоб люди жили своє життя. Це життя українців, наших дітей, наших жінок. Для нас самих головним сьогодні є питання безпеки. Бо взимку у нас буде 20 градусів морозу. Без тепла, води та електрики люди не виживуть. Вони просто не витримають. Це потрібно розуміти", — резюмував на Берлінській конференції міський голова Харкова Ігор Терехов.

Німецька сторона, передає Україні додатково систему Patriot. ФРН досі залишається найбільшим постачальником ППО для нашої країни.

Читайте також: Санкції проти Росії та зброя для України: експерти коментують результати саміту G7

Прямий ефір