Відкриття "Золотих воріт" та завершення будівництва Андріївської церкви — 27 травня в історії

Зустрічаємо понеділок, 27 травня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Цього дня 1753 року завершили будівництво Андріївської церкви у Києві. Одна з головних архітектурних пам'яток України, побудована у стилі бароко за проєктом архітектора Франческо Растреллі на Андріївській горі. Цікаво, що у споруди немає дзвонів. Все тому, що під час будівництва храму було виявлене потужне джерело, заховане під горою. Згідно з легендою, щойно вдарить перший дзвін, вода прокинеться і затопить весь Поділ.

27 травня 1859 року народився Панас Саксаганський — український актор, режисер, драматург і педагог. Він заснував у Києві народний театр, на базі якого згодом був створений Український драматичний театр імені Марії Заньковецької.

27 травня 1929 року — день народження українського письменника Романа Іваничука. Він писав щодня і створив понад 20 історичних романів, найкращий з яких "Мальви" — про добу Богдана Хмельницького, "Четвертий вимір" — про діяльність Кирило-Мефодіївського товариства, а також роман "Журавлиний крик" — про зруйнування Запорізької Січі.

Цього дня, у 1937 році у США відкрили найдовший підвісний міст того часу "Золоті ворота". Його довжина 2 737 метрів. Будівництво мосту, який з'єднав місто Сан-Франциско і південну частину Каліфорнійського округу Марін, тривало чотири роки. Незвичайний помаранчевий колір і унікальна конструкція зробили "Золоті ворота" одним з найбільш впізнаваних мостів у світі.

Зірковий шеф-кухар Джеймі Олівер святкує день народження. Йому виповнюється 49 років. Кількість підписників Олівера на YouTube сягає майже 6 000 000. Його кулінарні книги б'ють усі рекорди, а телепрограми збирають біля екранів телевізорів величезну аудиторію у всьому світі. Секрети успіху Джеймі Олівера корисні й прості, але водночас витончені, страви.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір