Відкриття Гренландії, заснування Берлінської академії наук та день народження Армані — 11 липня в історії

Зустрічаємо четвер, 11 липня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Цього дня, у 1576 році англійська експедиція Мартіна Фробішера відкрила Гренландію — найбільший на планеті острів. Значна частина його території покрита тисячолітніми льодовиками. Гренландія багата на природні ресурси, зокрема родовища рідкоземельних металів та урану на півдні острова — найбільша у світі. Площа Гренландії у три з половиною рази більша за площу України. На острові проживає 56 000 людей. Він належить Королівству Данія.

11 липня 1700 року була заснована Берлінська академія наук. Відповідний указ підписав прусський курфюрст Фрідріх I. Наукову установу очолив німецький філософ Готфрід Лейбніц і поділив її на чотири класи: фізичний, математичний, німецький та клас сходознавства. Вже у ХІХ столітті Берлінська академія стала авторитетним науковим закладом.

Дизайнеру Джорджіо Армані виповнюється 90 років. Уродженець італійського містечка П'яченца свою кар'єру розпочав у міланському універмазі. Спершу оформлював вітрини, а згодом заснував один з найпрестижніших модних домів у світі. Костюм, що складається з піджака вільного крою та прямих штанів, пастельна палітра кольорів, а також елегантність — особливості стилю Армані.

"Я був першим, хто зумів під одягом приховати недоліки фігури", — саме так пояснює секрет свого успіху італієць.

11 липня — Всесвітній день народонаселення. Саме цього дня 1987 року чисельність людей на Землі перевищила 5 мільярдів. За останні 200 років кількість людей на планеті зросла у вісім разів. Розвиток медицини, досягнення в галузі санітарії, розширення доступу до питної води й, звісно ж, вакцинація — головні причини підвищення народжуваності та тривалості життя. За прогнозами ООН, до 2058 року населення планети досягне позначки в 10 мільярдів.

10 років виповнюється з моменту трагедії, що сталася поблизу селища Зеленопілля Луганської області. У ніч проти 11 липня з установок "Град" російські бойовики обстріляли позиції українських прикордонників та військовослужбовців. Тоді загинуло щонайменше 36 осіб, понад 100 осіб отримали поранення. Це було перше масове застосування регулярних військ Росії проти Збройних сил України.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір