Видання "Мертвих душ" і коронація Єлизавети II: 2 червня в історії

Фото Facebook Odesa International Film Festival

130 років тому в правила футболу ввели покарання за грубі порушення — пенальті. Ідея пробивати штрафний належить ірландському голкіперу Вільяму Мак-Круму. Про це йдеться в програмі "Утро Дома".

Футбольне нововведення автор назвав death penalty, що в перекладі з англійської означає "смертельний вирок". Перший в історії футболу офіційний пенальті пробили в одному з матчів чемпіонату Шотландії 22 серпня того ж 1891 року. Сьогодні пенальті — невід'ємна частина футбольної гри.

2 червня 1842 року у світ вийшов перший том поеми "Мертві душі" українського письменника Миколи Гоголя. Книгу надрукували тиражем у 2400 екземплярів у друкарні Московського університету. На написання поеми про пригоди авантюриста Павла Чичикова автора надихнув Олександр Пушкін.

У цей день 1953 року відбулася коронація королеви Великої Британії Єлизавети II. Її величність зійшла на трон після смерті батька Георга VI. На той момент її було 25 років. Церемонія коронації відбулася у Вестмінстерському абатстві в Лондоні та вперше в історії транслювалася по телебаченню. Вона зібрала біля екранів близько 27 млн ​​людей, а ще 11 млн слухали прямий репортаж по радіо. Сьогодні Єлизавета II — монарх, який перебуває найдовше на троні в історії британської короні. Її величність на престолі вже 69 років.

Читайте також: Міжнародний день захисту дітей і день народження Мерилін Монро: 1 червня в історії

Медіа-партнери
Прямий ефір