Ветеран, який втратив ногу, відкрив автомийку завдяки гранту від держави

Євген Смага. Скриншот: kanaldim.tv

Чернігівець Євген Смага втратив ногу, боронячи рідне місто. Нині він на протезі. Професійно займається спортом, донатить мільйони побратимам та відкриває власний бізнес — будує автомийку завдяки грантовим коштам, які отримав від держави. Деталі — у "Ранку Вдома". 

Чернігівець Євген Смага отримав поранення, боронячи рідне місто. Воїнові ампутували ногу, але це не заважає повноцінному життю. Він професійно займається спортом, донатить мільйони побратимам та створює власну справу. 

"В мене будується мийка самообслуговування. Це буде мийка з шести постів. Буде адміністративне приміщення, у підвалі стоятиме обладнання. На першому поверсі буде кав'ярня, або маленький магазин", — розповідає ветеран Євген Смага.

До повномасштабного вторгнення 37-річний Євген пройшов строкову службу та понад 12 років займався вантажними, а потім пасажирськими перевезеннями. Велика війна застала чоловіка під час одного з рейсів. 

"В мене був рейс з Києва до Семенівки, північ Чернігівської області. За 20 кілометрів до пункту призначення зустрів колону противника. Там було до 200 одиниць техніки", — пригадав ветеран. 

Чоловік довіз людей до безпечного місця, а сам повернувся додому і разом з другом, який нині в полоні, доєднався до першої танкової бригади. За кілька тижнів важких боїв Євген потрапив під щільний обстріл і отримав важке поранення. 

За період реабілітації, який тривав півтора року, воїн пережив вісім операцій та протезування, але ніколи не падав духом. Опанувавши протез, Євген зайнявся спортом, відвідував спортзал по чотири рази на тиждень. Згодом ветеран почав брати участь у змаганнях для ветеранів. 

"Їздимо на всі змагання, які проводять в Україні. Літав до Вашингтона на забіг 10 кілометрів. Кілька тижнів тому повернувся з Бельгії. Там бігли 20 кілометрів. У Мадриді поставили світовий рекорд між ветеранів з перетягування фур", — додав чоловік.

Ветеран долучається до волонтерських рухів та зборів. Разом з відомим житомирським волонтером ветераном Олександром Швецовим та побратимами, які втратили кінцівки на війні, піднялися на Говерлу. У такий спосіб вони зібрали 10 000 000 гривень. 

"Це типу на кожен підрозділ по 2 000 000 гривень. Тоді Сергій Притула від свого фонду на кожен підрозділ додав по пів півмільйона. На ці гроші купили дронів для аеророзвідки", — пригадав ветеран.

Завдяки друзям знайшов роботу. Євген став таксистом, адже не міг просто сидіти без діла. Якось після робочого дня Євген помітив, що в одному з мікрорайонів Чернігова немає автомийок. Тоді й прийшла ідея побудувати комплекс. Згодом Євген дізнався про існування грантів для ветеранів та заручився підтримкою очільниці Фонду підтримки підприємництва Чернігівської області Марії Фінюк почав писати бізнес-план. 

"Перший грант на 250 000 для ветеранів та членів їх родин єРобота на власну справу. Другий грант "Сміливі" на 70 000 гривень. Ці гроші потрібні на обладнання. Потім ми подали заявку на півтора мільйона на Український ветеранський фонд. ретельно готувалися до цієї заявки. Фонд підтвердив цей грант", — резюмувала генеральна директорка Фонду підтримки підприємництва Чернігівської області Марія Фінюк.

Євген придбав земельну ділянку, на якій вже проведені комунікації та є водовідведення. Потрохи купує дороге обладнання та планує провадити власну справу у вільній Україні.

Читайте також: Переселенка з Бахмута відкрила фастфуд у Чернігові

Прямий ефір