Весна з думками про літо: як українські стрибуни у воду готуються вражати світ на Європейських іграх

Кірілл Болюх. Фото: uadiving.org

Кубок України зі стрибків у воду — важливий етап підготовки до Європейських ігор та Чемпіонату світу. Фаворити були переконливими, але теж помилялися. Ексклюзивно про національний кубок зі стрибків у воду йдеться у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Національний кубок зі стрибків у воду став першим у 2023 році офіційним змаганням у цьому виді спорту в Україні. Особливого статусу турніру надала присутність на церемонії відкриття міністра молоді та спорту і президента Національного олімпійського комітету Вадима Гутцайта, а також легенди українського боксу київського міського голови Віталія Кличка

Віталій Кличко, Вадим Гутцайт та Ілля Целютін. Фото: uadiving.org

"Попри складну ситуацію в Києві щодо безпеки, енерго- та теплопостачання, ми продовжуємо жити, боротись і перемагати. З маленьких перемог складається велика. Ми повинні бути успішними у всьому", — сказав Кличко.

Зіркові гості відзначили успіхи наших дайверів почесними нагородами. 2022 року Кирило Азаров став чемпіоном світу серед юніорів, тож цілком заслужено отримав звання майстра спорту міжнародного класу. А далі настав час змагатися за нові медалі. 

На триметровому трампліні виступала еліта цього виду — 11 атлетів, серед яких: досвідчені Станіслав Оліферчик та Олег Колодій, а також нове покоління: Кірілл Болюх, Данило Коновалов та Кирило Азаров, які вже складають конкуренцію старшим колегам. Передостанньою спробою лідирував 16-річний Азаров, але киянин несподівано втратив рівновагу і не зміг виконати стрибок. 

"Гадаю, їм ще не вистачає досвіду. Також [вплинуло] хвилювання. Це все в міксі дає такі помилки. Будемо працювати далі та виправляти їх", — пояснює головний тренер збірної України зі стрибків у воду Ілля Целютін.

Ілля Целютін. Фото: kanaldom.tv

Олег Колодій, який нещодавно відзначив своє 30-ліття, поступився юним суперниками і став третім. "Срібло" — у Данила Коновалова. Від першого місця його відділили лише 0,15 бала. "Золото" Кубка України отримав Кірілл Болюх. Саме на триметровому трампліні він здобув звання чемпіона світу серед юніорів. 

"Я виходив з думками, щоб показати свої стрибки і виконати їх якомога кращими. Мені здавалося, що буду другим, тому що суперник Данило Коновалов стрибав дуже гарно. Кирило Азаров трішки в кінці підвів. Я після хвороби тільки третій раз вийшов на воду. І ось отак трапилося. Пощастило", — каже Кірілл Болюх.

Ці змагання — перший етап відбору на Європейські ігри, що відбудуться в червні у Кракові. Попереду — особистий чемпіонат України, за результатами якого буде сформований склад збірної на змагання у Польщі. Вони дуже важливі для команди, адже там розіграють чотири олімпійські ліцензії. 

"Ми вже зібрали практично максимальний коефіцієнт складності. Будемо їхати на змагання Кубку світу — ще досвіду отримаємо. Далі будемо чистити програму, щоб якісно її виконувати", — ділиться планами головний тренер збірної України зі стрибків у воду Ілля Целютін.

Президент Української федерації стрибків у воду Ігор Лисов переконаний, що Київ, як і раніше, готовий приймати змагання найвищого рівня. 

"На цій базі ми провели два чемпіонати Європи і два чемпіонати світу. Весь світ хоче до нас їхати. Щойно ми подаємо заявку, вони у першу чергу хочуть до нас, бо дуже гарні умови. Як тільки закінчиться війна, чемпіонат Європи дорослий чи чемпіонат світу юнацький буде проводитися тут", — впевнений Ігор Лисов.

В очікуванні головної української перемоги і мирного майбутнього цей столичний центр водних видів спорту зберігає традиції та виховує нових майстрів. Щодня тут продовжують підготовку лідери та резерви національної збірної зі стрибків у воду.

Більше спортивних новин:

Прямий ефір