Вакцинація від COVID-19 стартувала на Луганщині (ФОТО)

Фото: Луганская ОГА

Перші щеплення від COVID-19 на Луганщині сьогодні, 25 лютого, зробили медсестрі мобільної бригади сватівської лікарні швидкої допомоги та лікарю-кардіоревматологу обласної дитячої лікарні. Про це повідомляє "Дом" з посиланням на пресслужбу Луганської облдержадміністрації.

Щеплення від коронавірусу роблять вакциною AstraZeneca. Її сьогодні доставили у регіон. Для початку вакцинації Луганщина отримала 14,3 тис. доз вакцини, з них 6,8 тис. — для військових, розповіла заступник голови ОДА Катерина Безгинська.

"Вакцинація військовослужбовців розпочнеться вже завтра на базі 59-го військового мобільного госпіталю у Сєвєродонецьку", — повідомила Безгинська.

Щеплення абсолютно безпечні, запевнила головний лікар Луганської обласної дитячої клінічної лікарні Світлана Ошеко.

"Вакцина — це РНК-частини вірусу, й у людей, яким вона вводилась жодного разу не було алергічних реакцій, зокрема анафілактичного шоку", — сказала вона.

Вакцинація здійснюється добровільно, зазначили в ОДА. Перший етап на Луганщині планують провести у березні та квітні.

За цей час щеплення від COVID-19 отримають:

  • працівники мобільних бригад з вакцинації (це 4 бригади з 20 осіб);
  • медичні працівники 11 ковідних лікарень (4,3 тис. людей);
  • працівники лабораторій, які тестують на коронавірус;
  • працівники екстреної медичної допомоги (476 осіб);
  • люди похилого віку, які перебувають у інтернатах та будинках для осіб похилого віку), та працівники цих закладів (1575 осіб);
  • військові, які беруть участь в Операції об’єднаних сил (4 тис. осіб).

Раніше повідомлялося, що Донецька область отримала антіковідную вакцину та розпочала вакцинацію. Перше щеплення від COVID-19 в в регіоні зробили медсестрі.

Нагадаємо, вакцинування від COVID-19 в Україні стартувала 24 лютого. Першою препарат отримала Черкаська область. Вакцинація також розпочалась у Вінницькій, Житомирській, Київській та Чернігівській областях.

Читайте також: Портал про вакцинацію від COVID-19 в Україні запустило МОЗ

Прямий ефір