Вадим Бойченко: Ми обрали рух на переродження Маріуполя (ВІДЕО)

Вадим Бойченко на заседании Совета развития громад. Фото: mariupolrada.gov.ua

Влада Маріуполя має амбітну ціль — перетворити промислове місто ще й в туристичне. Для залучення відпочивальників до Азовського узбережжя планується реконструювати всі три набережні. І ще одне важливе завдання — скоротити час у дорозі до Маріуполя. Як автотранспортом, так і залізничним сполученням. Про це в програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" розповів Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.

На засіданні Ради розвитку громад і територій в рамках Всеукраїнського форуму "Україна 30", яке відбулося 25 лютого, виступ Вадима Бойченка привернув увагу президента України. Володимир Зеленський неодноразово відвідував Маріуполь і зазначив стрімкий розвиток міста.

"Я скажу, що у вас прекрасне місто. Є чим пишатися, і є ким пишатися. І коли я кажу "ким", чесно, я говорю і про вас. Ми проводили в Маріуполі інвестиційний форум, вважаю, треба цю практику продовжити — у всіх містах України повинні бути такі форуми. Приїжджають західні партнери, українці, і всі потім інвестують. Дійсно, є можливість показати, у що можна інвестувати в місті. Пам'ятається, коли ми відкривали форум, ви мені пообіцяли набережну...", — звернувся до мера Маріуполя президент.

Вадим Бойченко запевнив главу держави, що місто не відмовилось від цієї ідеї.

— Ви були в центрі уваги всієї країни і президент особливо відзначив вас. Так що буде з набережною і коли?

— Ми сьогодні обрали рух на переродження міста — з індустріального у постіндустрійне. Наш акцент, щоб туризм став синонімом нашого прекрасного берега біля моря.

Цього року спільно з регіональною владою ми запланували відкриття Лівобережної набережної. У нас берегова лінія складається з трьох сегментів: Правобережжя, яке має назву Піщанка, центральна частина з набережної й Лівобережжя.

Щоб приступити до такого потужного проєкту як Центральна набережна, не можна позбавляти людей доступу до моря. Тому ми почали рух зліва на право, а потім — в центр. В цьому році буде реконструйована Лівобережна набережна, і на це вже є фінансування з місцевого та регіонального бюджету. В цьому році до Дня міста (відзначається в кінці вересня, — ред.) ми відкриваємо реконструйовану Лівобережну набережну з шикарним центральним спуском, і даємо доступ до сучасної інфраструктури жителям Лівобережного району.

У наступному році буде готовий сегментований проєкт пляжу Піщанка — це права сторона берегової лінії Маріуполя. Там є проблеми логістичного характеру щодо доступу до берегової лінії, але ми комплексно будемо їх вирішувати. Це шикарний піщаний пляж, який буде доступний для півмільйонної громади.

Також в цьому році за дорученням президента України Володимира Зеленського ми проводимо міжнародний конкурс на архітектурне рішення центральної набережної.

— У цьому році планують відремонтувати дорогу "Маріуполь — Бердянськ". Як повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, проєкти робіт вже замовлені. Крім того, в планах Маріупольська окружна дорога, яка веде до порту. Так само в цьому році завершать ремонт траси від Маріуполя до Краматорська, яку в минулому році відновили частково. Що для жителів Маріуполя означає ремонт цих доріг?

— У 2019 році ми отримали 130 км нової дороги "Маріуполь — Запоріжжя", яка скоротила час шляху. Наприклад, до аеропорту Запоріжжя, що зараз актуально для жителів Маріуполя, так як ми не маємо власного авіасполучення. І тепер на дві години ми економимо час у дорозі.

"Маріуполь — Бердянськ", "Маріуполь — Краматорськ" — це ключові напрямки. В цьому році вже виділено 860 млн грн на реконструкцію доріг в Донецькій області. Ми розуміємо, що цього ресурсу недостатньо, щоб вирішити проблеми, які накопичилися не за один десяток років. Але ми бачимо рух по напрямку до Маріуполя. Траса "Маріуполь — Краматорськ" вже будується, і ми крок за кроком наближаємося до централізованої артерії, яка зв'яже північ і південь нашої області.

Читайте також: Нову обхідну дорогу побудують навколо Маріуполя, — Тимошенко

У 2019 році в Маріуполі пройшов міжнародний інвестиційний форум під керівництвом президента України Володимира Зеленського. На ньому були зроблені важливі доручення профільним міністрам, в тому числі міністру інфраструктури Владиславу Криклію. І ці завдання реалізовуються: ми отримали другий нічний "експрес" — потяг "Маріуполь — Київ — Маріуполь", який курсує щодня. Оновили рухомий склад потягу, всі вагони нові.

У цьому році також будуть оновлені всі вагони інших потягів київського напрямку. А це 36 вагонів. Це будуть нові сучасні вагони.

Важливо, що йде скорочення часу в дорозі. Як траса "Маріуполь — Запоріжжя" скоротила час на дві години, так тепер на дві години цього року буде скорочено рух нічного "експреса" "Маріуполь — Київ". Основне завдання — скоротити час у дорозі потягу до десяти годин. В цьому році ми досягнемо того, що шлях займе 12 годин, і завдяки цьому потягу як до Маріуполя, так і до Києва прибуватиме о 8:00.

Ми підтримуємо дійсно масштабний проєкт "Велике будівництво", який реалізується під патронатом президента України Володимира Зеленського. І ми б хотіли, щоб на знаку "Маріуполь" це будівництво не закінчувалося, щоб воно вривалося в наші міста і "зшило" всю нашу країну.

Прямий ефір