У зимовий період енергосистема України працюватиме окремо від енергосистем Білорусі та Росії, — Шмигаль

Илюстративний скріншот відео: ua.news

У зимовий період 2021-2022 років українська енергосистема в тестовому режимі працюватиме окремо від енергосистем Білорусі та Росії. Про це повідомив прем'єрміністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook, інформує "Дом".

За його словами, для цього зроблено основні технічні кроки, а "Укренерго" презентує відповідний фінальний звіт вже у жовтні.

"У 2023 році Україна планує приєднатися до європейської енергомережі (ENTSO-E). Це так званий "енергетичний безвіз", який сприятиме прозорості на енергетичному ринку та дозволить нам стати частиною великої європейської енергетичної системи із чіткими та зрозумілими правилами гри. Це важливий етап для нашої енергетичної незалежності", — написав Шмигаль.

Читайте також: На порозі опалювального сезону — наскільки готова Україна до холодів і що буде з тарифами (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила заборону на імпорт електроенергії з Білорусі та Російської Федерації до 1 жовтня 2021 року.

Читайте також: Про п'ять "безвізів" у різних сферах планує домовитися Україна з ЄС — про що йдеться, пояснив Шмигаль (ВІДЕО)

Прямий ефір