В умовах війни з Росією блокування пропагандистських Telegram-каналів в Україні було би доречним, — Сліпченко

Светлана Слипченко. Фото: kanaldom.tv

Блокування проросійських Telegram-каналів в Україні могло би стати ефективним заходом боротьби з кремлівською пропагандою. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловила заступниця керівника VoxCheck, керівниця напряму перевірки фактів Світлана Сліпченко.

Значним недоліком для регулювання Telegram-каналів є їхня анонімність, зазначила експертка.

"Уже давно журналісти простежили схему, як до якихось анонімних Telegram-каналів (я не називатиму їх, аби не створювати їм зайвої реклами) потрапляють російські вкиди, і якимись Telegram-каналами це поширюється далі, і як потім ці вкиди з них потрапляють і до медіа. Також була й заява СБУ про те, що саме російська агентура курує ці анонімні Telegram-канали. За специфікою своєї роботи я змушена їх моніторити. І я бачу, що вони продовжують сіяти чутки, розхитувати настрої", — уточнила Сліпченко.

В умовах російської агресії проти України блокування таких каналів було би доречним, аби захистити інформаційну безпеку держави, зазначила експертка.

"Щодо протидії цим каналам — мені здається, в умовах, коли ми перебуваємо в стані війни з Росією, якщо є реальні докази, що ці Telegram-канали куруються з Росії, то цілком доречно, щоб їх блокували, наскільки це можливо технічно. Можливо, з боку провайдерів", — сказала Сліпченко.

Заяви ж про утиск свободи слова в цьому разі недоречні, переконана заступниця керівника VoxCheck.

"Але все-таки це жорстка міра, й багато хто може сказати, що вона суперечить поняттю свободи слова, свободи журналістики в Україні. Хоча ці Telegram-канали — не зовсім журналістика. Але в умовах війни, мені здається, це була б реально дієвий захід. Нехай навіть деяким українцям це б не сподобалося, але так чи інакше, це далі вплинуло би на те, що саме вони читатимуть, яку споживатимуть інформацію, і відповідно, що думатимуть про взаємини між Україною та Росією", — наголосила Сліпченко.

Повна версія інтерв’ю: Фантазії Кремля, Telegram-канали та "вибори" в ОРДЛО: про боротьбу з російською пропагандою говоримо зі Світланою Сліпченко

Нагадаємо, лише 3% українців довіряють проросійським пропагандистським інформаційним повідомленням, розповів координатор у країнах Східного партнерства проєкту Open Information Partnership Роман Шутов.

Читайте також: Не переступити межу зла: про російську пропаганду та журналістські стандарти говоримо з Романом Шутовим

Прямий ефір