В Україні запустили програму підготовки фахівців з реставрації культурних пам'яток

Ростислав Карандєєв. Фото: mcip.gov.ua

В Україні започаткували Національну програму підготовки фахівців з реставрації пам'яток культурної спадщини, з посиланням на пресслужбу Міністерства культури та інформаційної політики, інформує "Дім". 

Програма стартувала з ініціативи Всеукраїнської асоціації охорони культурної спадщини (ВАОКС) за сприяння МКІП, а також Українського національного комітету ICOMOS (Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць).

"Матеріальні пам’ятки мають подвійне значення для українців. Це і надбання минулих поколінь, і вагомий чинник у формуванні ідентичності українців та унаочнення історичної тяглості України як держави. Відновлення пам'яток є процесом, що може зробити тільки людина, яка фахово володіє своїм ремеслом. Адже реставратор несе відповідальність за об'єкт, якого торкається. Саме тому одним із найнагальніших завдань на сьогодні є підготовка фахівців у галузі реставрації", — сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Він зауважив, що кількість професіоналів реставраційної справи в Україні значно зменшилася порівняно з довоєнним періодом. Карандєєв наголошує, що нових спеціалістів-реставраторів треба готувати вже зараз, аби після завершення війни був кадровий ресурс для втілення масштабної реставрації всією країною.

Наразі реставрація культурної спадщини відбувається там, де це дозволяє зробити безпекова ситуація, зокрема, на заході України.

Метою Національної програми підготовки фахівців з реставрації пам'яток культурної спадщини є консолідація архітекторів, реставраторів та інших професіоналів у галузі, виокремлення реставрації в окрему сферу, її розвиток до сучасного світового рівня, популяризація професії реставратора, навчання та підготовка кадрів. Для цього планують відкрити відповідні кафедри у вишах всієї країни, організувати навчання та практики, зокрема й за кордоном, а також впровадити заходи з мотивації молодих спеціалістів.

Читайте також: В Україні недостатньо фахівців з реставрації, — т. в. о. міністра культури Карандєєв

Медіа-партнери
Прямий ефір