В Україні запрацювала "Школа фізичного терапевта" — навчання безплатне

Олена Майданник. Скриншот: kanaldim.tv

На Київщині стартував проєкт "Школа фізичного терапевта". Проєкт — це відповідь на виклики сьогодення та можливість поділитися досвідом, напрацьованим за довгі роки, розповідають у медичному закладі Nodus. За рік тут планують підготувати 200 фізичних терапевтів, кожен з яких зможе працювати в середньому з 10 травмованими пацієнтами. Про те, як готують сучасних фізичних терапевтів, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

На Київщині стартував проєкт "Школа фізичного терапевта". Його відкрили на базі науково-практичного центру Nodus. Тут навчають фахівців з реабілітації.

"Проєкт є соціальним. Це комплексне навчання, яке має інтенсивний теоретичний та практичний курс. Триває протягом одного місяця. Учасники можуть отримати нові знання, або здобути новий досвід беручи участь в програмі, моделюючи, спілкуючись з пацієнтами", — пояснює медична директорка клініки Nodus Олена Майданник.

Перші 11 учасників уже пройшли спеціальний відбір і розпочали навчання. Аліна Полякова одна з них. Вона два роки працює фізичною терапевткою в одній зі столичних клінік. До наукового центру прийшла, щоб поглибити знання та ознайомитися із сучасними технологіями. Найбільше її вразила можливість цифровізації у відновленні пацієнтів.

"Можна вимірювати результати роботи, зрізи, побачити на початковий момент стан пацієнта та його показники, стан м'язів, його загальний стан. Потім зробити зріз та побачити, чи є прогрес, чи є регрес, чи потрібно змінювати програму", — пояснює фізична терапевтка Аліна Полякова.

Лікування нейротравми складне, довготривале і має відбуватися згідно з індивідуальним реабілітаційним планом. В медичній клініці для цього є все необхідне. Досвідчені фахівці та сучасне обладнання.

Павло з перших місяців повномасштабної війни пішов боронити Батьківщину від російських загарбників. На фронті отримав важке поранення. Вже понад рік захисник проходить реабілітацію в медичному центрі. Чоловік вважає, що тяжкопораненим військовим вкрай важливе комплексне відновлення.

"У мене є значні покращення. Клініка потужна, інноваційна. Тут надається якісна реабілітація. Багато чого залежить від команди та програми. Звісно й від бажань самого пацієнта. Може бути багато тренажерів, але, якщо бажання та грамотного реабілітолога нема, то всі зусилля марні", — каже пацієнт клініки Павло.

"Школа фізичного терапевта" — це відповідь на виклики сьогодення та можливість поділитися досвідом, напрацьованим за довгі роки, розповідають у медичному закладі. За рік тут планують підготувати 200 фізичних терапевтів, кожен з яких зможе працювати в середньому з 10 травмованими пацієнтами. Навчання у школі безплатне.

"Важливо те, що ці студенти працюватимуть у державних закладах охорони, або мають намір-підтвердження там працювати. Це одна з умов участі у проєкті", — резюмує медична директорка клініки Nodus Олена Майданник.

"Школу фізичного терапевта" започаткували в межах програми "Повернути героїв у стрій". Над створенням ініціативи команда медиків працювала майже рік. Допомогти державі у підготовці фахівців та навчити їх надавати якісну нейрореабілітацію — головна місія засновників соціального проєкту.

Читайте також: Медики захоплюються пацієнтами, яких ставлять на ноги: як працює госпіталь ветеранів війни на Рівненщині

Медіа-партнери
Прямий ефір