В Україні вперше відбувся фестиваль "День дебютного кіно" — подробиці 

Фестиваль "День дебютного кіно". Скриншот: kanaldim.tv

"День дебютного кіно" вперше провели в Україні. На заході початківці представили власні короткометражні фільми. До участі у фестивалі надійшли 42 роботи, з них обрали 10 найкращих. Організатор заходу — Українська Кіношкола, яка вже понад сім років виховує нове покоління українських кінематографістів. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Захід відбувається вперше в Україні та демонструє дебютні та дипломні роботи початків. 

"Ці люди, після того, як на них звертають увагу, стають вмотивованими. Вважаю, що це наступне покоління, яке буде робити повні метри. Їх постійно потрібно підтримувати в тому числі й завдяки таким подіям. Адже це можливість отримати фідбек від експертів та глядачів", —  розповів член журі, генеральний продюсер кінофестивалю Миколайчук OPEN Олексій Гладушевський

Загалом для участі у фестивалі "День дебютного кіно" надійшли 42 роботи. З них обрали 10 найкращих. Серед журі були професійні кіномитці, режисери, продюсери й організатори кінофестивалів. Та навіть з таким складом знавців відбір десятки найкращих виявився ще тією задачею. Спершу організатори планували, що фіналістів буде п'ять, але з огляду на кількість заявок та якість фільмів вирішили показати публіці вдвічі більше стрічок.  

"Ми всі отримали критерії, за якими оцінювали фільми. Враховувалася і художня цінність, і актуальність. Я розглядав це як художній продукт, який має бути цікавий глядачу. Тобто мати цікаву думку та потенціал для показу на великому екрані", — зізнався член журі режисер Тарас Дронь.      

Більшість стрічок, що представлені у конкурсі, знімали в умовах повномасштабної війни та за мінімальний бюджет. Деякі з них вже показували раніше на інших конкурсах і для студентів профільних вишів. Утім, для митців-початківців "День дебютного кіно" став справжньою подією. 

"Це має дуже велике значення для нас, як початківців. Режисери, сценаристи, оператори робили великий крок вперед. Просто зняти кіно — це вже великий крок. Дуже важливо було показати це на великому екрані людям, які вже чогось досягли в індустрії", — зізналася режисерка Вероніка Марченко.  

Головний приз за найкращий фільм отримала стрічка "Кімнати, які ми ділимо" режисерки Надії Хатемлянської. Це історія про молоду жінку, котра через війну виїхала до Німеччини з хворою дитиною і має знайти спільну мову з місцевою родиною, яка їх прихистила. 

Головною метою "Дня українського кіно" організатори називають підтримку молодих українських кінематографістів та бажання їм допомогти. 

"Ми прагнемо відкрити таланти в Україні. Можливо з часом буде міжнародна версія. Це такий майданчик для того, щоб подивитись фільм на великому екрані. Показати колегам в індустрії та студентам. Можливо навіть мотивувати студентів", — резюмувала директорка Української Кіношколи Альона Тимошенко.

Організатори прагнуть зробити фестиваль стартовим майданчиком для молодих фільммейкерків.

Читайте також: Порція натхнення та мотивації: Ірина Хоменко провела лекцію для підлітків у "Місці сили"

Прямий ефір