В Україні є українська російська мова, — Мендель

Юлия Мендель. Фото: kanaldom.tv

Росія не є монополістом, власником російської мови. Російська мова, а точніше "українська російська", є також частиною культурного розмаїття України. Про це сьогодні, 4 квітня, у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" заявила прессекретарка президента України Юлія Мендель.

Вона зазначила, що питання мови окремі політики "відверто використовують для організації своїх спекуляцій і конфліктів", особливо в період виборів.

"Спекуляції на тему мови є лицемірним способом утримувати політичних прихильників... Від прийнятого у розпал передвиборчих перегонів 2019 року закону про мову вся країна так і не заговорила українською. Зате політичні улюбленці регіонів, в яких переважно звучить російська мова, по всіх кутках почали розповідати про насильницьке насадження державної української мови", — сказала Мендель

Прессекретарка президента підкреслила, що, безумовно, українська мова повинна бути захищена.

"Але повинні бути захищені й громадяни — і не важливо, яку мову вони використовують в побуті, адже найбільша цінність — людина", — доповнила вона.

Юлія Мендель вважає, що деякі українці у своїй боротьбі за мову породжують в суспільстві дух ненависті.

"Але не можна ненавистю боротися за праве діло, насадженням змусити полюбити мову, а узаконеними штучними формами з минулого розподіляти патріотів на кращих і гірших", — впевнена вона.

Україні давно пора піднятися над проблемою мови й перейти з площини "кращий патріот — україномовний" до діалогу про те, як суспільству об'єднатися і прийняти один одного, додала Мендель.

"Українська мова, як і ідентичність, — це куди більше явище, ніж виключно протистояння Росії. І в цьому наше поки ще неусвідомлене багатство. А російська, точніше, українська російська, — це частина культурного розмаїття нашої країни", — акцентувала прессекретарка президента.

При цьому російська мова не є монополією, власністю виключно Росії.

"Росія не є монополістом на російську мову. І нам пора давно самим демонополізувати російську мову. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова", — заявила Юлія Мендель.

Повна версія інтерв'ю: "Взгляд с Банковой" з Юлією Мендель: говоримо про мову, перемовини щодо Донбасу та Криму

Медіа-партнери
Прямий ефір