В "Охматдиті" зведуть перший в Україні "Дім Рональда МакДональда"

Проєкт першого в Україні "Дому Рональда МакДональда". Фото: rmhc.org.ua

"Дім Рональда МакДональда" — це безплатне житло для  важкохворих дітей і їхніх родин на території найбільшої дитячої лікарні України "Охматдит". У будинку родини з хворими дітьми зможуть проживати у комфортабельних спальнях скільки буде потрібно, користуватися сучасною кухнею, ігровими кімнатами, бібліотекою, у підвальному приміщенні буде облаштовано укриття. Родини можуть задовольнити всі базові потреби, щоб мати змогу зосередитися на головному — одужанні дитини. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Щороку маленькими пацієнтами "Охматдиту" стають понад 20 000 важкохворих дітей з усіх куточків країни. Одна з основних проблем для їхніх батьків — житло на час лікування дитини. На допомогу прийшла Міжнародна фундація "Дім Рональда МакДональда".

"На жаль, не кожна родина, яка приїжджає в Київ, привозять свою дитину, може винаймати житло. Тому сімейні кімнати для них — єдиний вихід для того, щоб бути поруч зі своєю дитиною. Ці затишні приміщення фундація облаштовує таким чином, щоб вони були максимально схожі на затишну домівку. Ці кімнати загалі схожі на сучасну квартиру, де є всі зручності", — пояснила директорка Фундації "Дім Рональда МакДональда" в Україні Галина Соловей.

У сімейній кімнаті може одночасно перебувати до шести сімей. Проте тимчасового житла потребують значно більше родин пацієнтів "Охматдиту".

Сімейні кімнати в "Охматдиті". Скриншот: kanaldim.tv

Тому українська команда фундації вирішила розширити цей проєкт і побудувати великий дім на території Національної дитячої лікарні.

"Це буде п'ятиповерховий будинок. Тут зможе проживати п'ятдесят родин. Якщо дитина важко хвора і мама не справляється, то їй потрібна підтримка ще одного дорослого. Тут родина може перебувати разом", — додала Галина Соловей.

Відповідно до проєкту, загальна площа сучасної п'ятиповерхівки складатиме понад три з половиною тисячі квадратних метрів. Тут будуть розташовані 50 спалень з ванними кімнатами, вітальня, декілька кухонь та ігрових кімнат, бібліотека і велике укриття.

"Ця ідея давно "живе" в лікарні. Діти, які приходять в лікарню, мусять отримувати все найкраще. Вони мають право жити в комфортних умовах. Зараз це стало актуально, бо окрім тих людей, які прибували на лікування зазвичай, додалося багато постраждалих від війни", — резюмував гендиректор "Охматдиту" Володимир Жовнір.

За п'ятдесят років свого існування проєкту "Дім Рональда МакДональда" по всьому світу побудували 400 будинків для тимчасового перебування родин важкохворих дітей. В Україні — це перший подібний проєкт. Його загальна вартість перевищує сім мільйонів доларів, які надають міжнародні та українські партнери. За планом, "Дім Рональда МакДональда" в Національній дитячій лікарні "Охматдит" відкриє свої двері вже в 2025 році.

Читайте також: Документальна стрічка "Королева амбулансу" — пам'ять про загиблу від російської ракети лікарку "Охматдиту"

Прямий ефір