Вигідніше, ніж орендувати, — про нові житлові програми для українців повідомили в Мінфіні (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: depositphotos.com

За п'ять місяців дії держпрограми "Доступна іпотека під 7%" нею скористалися 648 сімей. 4 серпня Кабінет міністрів затвердив нову житлову програму про надання житла в лізинг, умови якої будуть ще вигіднішими, ніж в "Доступній іпотеці під 7%". Про це в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів заступник міністра фінансів з питань євроінтеграції Юрій Драганчук.

Він зазначив, що міністерство задоволене динамікою отримання кредитів громадянами за програмою "Доступна іпотека під 7%".

Драганчук нагадав, що мінімальні умови програми — це 50 кв. м житла на сім'ю з однієї або двох осіб, плюс по 20 кв. м на додаткового члена сім'ї. Додамо, що вартість квартири не може перевищувати 2,5 млн грн, а сума кредиту — не більш ніж 2 млн грн. Початковий внесок — 15% вартості житла, максимальний термін кредиту — 20 років.

Також умова — учасник не повинен мати у власності житло на підконтрольній Україні території.

"Що стосується внутрішньо переміщених осіб, то ту нерухомість, яка залишилася на тимчасово окупованих територіях, не беруть до уваги для того, щоб особа підходила під програму", — уточнив заступник міністра.

Крім того, 4 серпня на засіданні Кабміну було ухвалено нову президентську програму — з придбання житла в лізинг.

"Крім іпотеки, житло також будуть передавати в фінансовий лізинг громадянам, які отримують зарплату від бюджетної сфери. Тобто це або державні, або місцеві бюджети, а також внутрішньо переміщені особи", — повідомив Драганчук.

За його словами, програма фінансового лізингу більш цікава, бо передбачає процентну ставку в 5%.

"І не передбачатиме перший внесок. Тобто без першого внеску громадяни зможуть отримувати житло в лізинг. І за нашими підрахунками, це буде навіть вигідніше, ніж просто орендувати житло", — акцентував заступник міністра.

Драганчук додав, що стосовно лізингу поки є тільки умови програми, за якими можна подавати заявки.

"Цим буде займатися державна компанія "Українська фінансова житлова компанія". Зараз вона буде докапіталізована на 20 млрд грн, і ці гроші пустять на купівлю житла для передачі в лізинг таким громадянам", — резюмував він.

Читайте також"Доступна іпотека 7%": умови програми та досвід учасників

Нагадаємо, запуск програми "Доступна іпотека під 7%" відбувся 1 березня. Станом на 5 серпня було підписано 648 кредитних договорів на 550,3 млн грн. Кредити видають 15 українських банків. До програми залучено 23 регіони, зокрема й місто Київ. Згідно з поданими заявками, найактивнішими регіонами минулого тижня стали Київ, Київська, Харківська, Львівська та Рівненська області.

Прямий ефір