В Києві з’явилась нова прихована мініскульптура проєкту "Шукай"

"Цукровий бурячок" на КПІ. Скриншот: kanaldim.tv

Історію Києва можна розповідати різним чином. Авторка проєкту "Шукай" Юлія Бевзенко розповідає історію Києва завдяки мініскульпторам. Усі вони символізують знакові події чи предмети для міста та країни. Днями на фасаді КПІ відкрили 39 скульптуру. Це "Цукровий бурячок", йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

У Києві з'явився ще один крихітний бронзовий житель. Але щоб його знайти, треба докласти зусиль. Це чергова фігурка історичного проєкту "Шукай". "Цукровий бурячок" розповідає містянам про засновників Київського політехнічного інституту.

"Ми розповідаємо історію Києва через бронзові мініскульптурки, і ми таким чином відкрили вже 38 скульптур. Сьогодні на стінах Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського відкрили скульптуру, яка присвячена цукровим магнатам, які стали меценатами і на гроші зі свого бізнесу розбудовували місто, в тому числі будували цей університет", — сказала авторка проєкту "Шукай" Юлія Бевзенко.

Для кожної мініскульптури автори придумали власну прикмету. Втім, головна особливість проєкту "Шукай" це квест із пошуку скульптур на вулицях столиці. Нагорода у грі — табличка з QR-кодом. Відсканувавши його можна дізнатися історію, пов'язану з тим чи іншим об'єктом.

Робота над бронзовим буряком, що прикрасив одну зі стін КПІ, тривала майже пів року. "Цукровий бурячок" — це перша скульптура відкрита у 2023 році. Створив її скульптор Юрій Білявський. За час роботи над мініскульптурою він встиг знайти натхнення для наступної.

"Зараз вже ми робимо 40 скульптуру. Не скажу, яку. Скажу лише, що нам треба пам'ятати історію, розширювати наш кругозір. Бо ми постійно кудись спішимо, а треба просто зупинитися і подивитися навколо, згадати минуле, щоб розуміти майбутнє", — резюмував скульптор Юрій Білявський.

Побачити "Цукрового бурячка" зможе кожен на фасаді головного корпусу КПІ. До слова, інститут заснували 1898 року за ініціативи й активної участі київських цукрозаводчиків.

Також цікаво: "Місто може бути простором для освіти": засновниця проєкту "Лінгвоцид" Валентина Мержиєвська

Прямий ефір