Цього року стануться тектонічні зміни в Росії, — Резніков щодо повернення Донбасу

Алексей Резников. Фото: kanaldom.tv

Цього року можуть статися події, які дадуть новий старт врегулюванню ситуації на Донбасі. Таку думку в програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" висловив віцепрем'єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

"Думаю, цього року будуть якісь дуже серйозні зміни в Росії. Я абсолютно серйозно кажу... Я ось відчуваю, стануться тектонічні зміни в Росії. Це моє глибоке відчуття, не переконання — відчуття", — сказав він.

Резніков додав, що це покладе початок і змінам у питанні повернення тимчасово окупованих територій Донбасу.

Він зазначив, що для досягнення миру потрібні дії як з боку Росії, так і з боку України.

"Є два ключі (перший — в України, другий — у Кремлі, — ред.). Тому для того, щоб відкрити шафу і дістати з неї документ "Мирний договір", потрібні дії як росіян, так і наші", — упевнений міністр.

Водночас підписання мирного договору — це також початок нового етапу. Бо, за словами Резнікова, повноцінна реінтеграція територій займе десятки років — 25 років щонайменше.

"Але не плутати деокупацію з реінтеграцією. Реінтеграція передбачає ментальне повернення людей. Реінтеграція передбачає розмінування територій, а це десятиліття. Економіку відновити, побудувати нові заводи, нові школи, нові теплоелектростанції. І багато чого іншого. Це десятки років", — пояснив Олексій Резніков.

Він також повідомив, яке місто першим відвідає після закінчення окупації частини Донбасу.

"Ви знаєте, напевно, Горлівку. Чомусь мені так подумалося. А потім до Луганська — на могилу до прадідуся", — резюмував віцепрем'єр.

Повна версія інтерв'ю: Аеропорт на Донбасі, регіональна ідентичність та адреналін: "Неофициальный разговор" з віцепрем'єром Олексієм Резніковим (ч.2)

Медіа-партнери
Прямий ефір