У "справі 26 лютого" фігурують 27 кримських суддів, які зрадили Україну, — прокурор АРК і Севастополя

Фото: uatv.ua

Винним у скоєнні злочинів під час тимчасової окупації Кримського півострова — проти людяності, у воєнних злочинах, а також у порушеннях цивільних прав і свобод, загрожує суворе покарання — до 15 років позбавлення волі.

Йдеться не тільки про високопосадовців Криму — зрадників, які обрали співпрацю з окупаційною владою РФ, а також про суддів, прокурорів і співробітників правоохоронних органів, які зрадили присягу на вірність народу України.

Про це в програмі "На самом деле: Крым" на телеканалі "Дом" заявив керівник прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний. При цьому він наголосив, що більшість інкримінованих злочинів не мають терміну давності.

"Кримські судді, за якими українська прокуратура направила до суду обвинувальні висновки, — це конвеєр із одних і тих самих персонажів, більшість з яких постійно беруть участь у політиці переслідування кримчан. Ці люди проходять далеко не по одній кримінальній справі", — зазначив головний прокурор АРК і Севастополя.

За його словами, тільки у "справі 26 лютого" проходять 27 обвинувачених і підозрюваних так званих служителів Феміди, які зрадили Україну та які співпрацюють з окупаційною владою в Криму.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року в Сімферополі відбувся мітинг прихильників і противників територіальної цілісності України.

Слідком РФ порушив кримінальну справу про масові заворушення біля будівлі парламенту АР Крим у той день. Серед затриманих: заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, а також активісти Алі Асанов, Мустафа Дегерменджі, Ескендер Кантеміров, Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Арсен Юнусов та Ескендер Небієв.

Повний випуск програми можна подивитися на YouTube телеканалу "Дом".

Читайте також: РФ затягує у Міжнародному суді ООН процес щодо Донбасу та Криму

Медіа-партнери
Прямий ефір