Утримуємо високі перегляди, нарощуємо аудиторію, запускаємо нові медіабренди і потрапляємо в тренди YouTube за кордоном, — Вадим Лубчак на New Age Media Summit

У Києві відбувся перший New Age Media Summit (NAM Summit) — велика конференція про світові медійні тенденції, їхній вплив на українську індустрію та інтеграцію з сучасними українськими медіа, про стратегії та практики у медіа. Однією з ключових тем обговорення на саміті стали трансформації, необхідні для розвитку медіа у цифровому середовищі: розвиток мультимедійних платформ, зміни у продукуванні та поширенні контенту на диджитал-майданчиках, виклики, пов'язані із застосуванням штучного інтелекту. 

Керівник диджитал напряму державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України" Вадим Лубчак взяв участь у дискусії "Традиційні медіа в диджитал середовищі". Він, зокрема, розповів, як сьогодні шість медіабрендів ДП "МПІУ" (FREEДОМ, "Дім", UATV English, UATV Español, UATV Arabic, The Gaze) працюють на 39 диджитал-майданчиках. 

"Поруч з ефіром, українське іномовлення почало активно працювати в диджитал з 2020 року. Це було стратегічно правильне рішення, яке зробило актуальний контент про Україну більш доступним для іноземної аудиторій в різних форматах та на різних популярних платформах, тобто там, де їй більш зручно. На початок повномасштабного вторгнення, коли люди по всьому світу постійно шукали інформацію про Україну, ми змогли оперативно відповідати на їхній запит англійською, російською та арабською мовами, а згодом додали ще майданчики іспанською. Дуже важливо, що наразі ми  утримуємо високі перегляди, нарощуємо аудиторію, запускаємо нові медіабренди і потрапляємо в тренди YouTube за кордоном", — зазначив Вадим Лубчак.

Керівник диджитал-напряму ДП "МДПУ" поділився з учасниками дискусії досвідом масштабування та адаптації контенту для різних платформ, розповів про особливості комунікації з цільовими аудиторіями в різних країнах, а також  про специфіку роботи конвергентних редакцій. Зокрема, Вадим Лубчак зауважив, що диджитал-редакція іномовлення включена в роботу редакцій кожного з медіабрендів ще на етапі планування ефірів та програмного наповнення.

Спікер розповів, що сталий інтерес іноземної аудиторії утримують репортажі про операції Сил оборони України та ситуацію на фронті, матеріали з викриттям російської пропаганди, матеріали про військові злочини РФ, сюжети про міжнародну допомогу Україні, заяви та звернення президента України. На англомовних та іспаномовних майданчиках високі перегляди збирають історії іноземних добровольців, що воюють на боці України. Окремо Вадим Лубчак відзначив, що всіх майданчиків іномовлення своя програмна політика і вони працюють та створюють контент з урахуванням особливостей цільових аудиторій. Відтак, навіть новини про ту саму подію, наприклад на каналах FREEДОМ та "UATV English", відрізняються акцентами, тональністю, способами подачі. Такий підхід дозволяє залучати до перегляду саме іноземних глядачів.

"На майданчиках UATV та The Gaze іноземна аудиторія сягає 99-100%. На YouTube-каналах FREEДОМ та FREEДОМ. LIVE вже третій рік ми стабільно отримуємо понад 90% переглядів з-за кордону. Про затребуваність цього контенту говорить і динаміка зростання підписників — YouTube-канал FREEДОМ у 2023 році став першим серед державних і суспільних мовників, котрий здобув понад мільйон підписників, а сьогодні до цього показника вже впритул наблизився  FREEДОМ. LIVE", — відзначив Вадим Лубчак.

У дискусії також взяли участь Наталія Бабаченко (канал "Відкритий"), Наталія Поспеловська (телеканал "ВІТА ТБ"), Вікторія Мурована ("Суспільне") та Іван Кучеренко (Starlight Media). Модерувала обговорення Наталія Беднарська з Національної асоціації медіа. Учасники розмови звернули увагу на нові тенденції у цифрових медіа, включаючи стрімінгові сервіси та мобільні додатки. І спробували відповісти на питання, які нові можливості відкриваються перед медіа завдяки диджиталізації та як ці зміни впливають на журналістику.

Медіаконференція New Age Media Summit, організована Національною асоціацією медіа, відбулася 19-20 вересня і зібрала власників та керівників українських медіакомпаній, провідних журналістів та громадських діячів, а також урядовців та представників міжнародних організацій та інвестиційних компаній. Учасники NAM Summit мали змогу обговорити найбільш актуальні для української медіаіндустрії теми: роль медіа у підтримці національного супротиву, монетизація контенту, сегментація споживачів та проблеми із доступом до інформації тощо.

Читайте також: Новітні технології та соцмережі у розвитку регіональних медіа: як минув XIII Медійний конгрес у Львові

Прямий ефір