Встановлення "жучків" спецслужб РФ у кулуарах Ради попередила СБУ

Будівля СБУ. Фото: Facebook

Контррозвідка Служби безпеки викрила факт вербування спецслужбами Росії колишнього працівника підрозділу забезпечення Управління справами Апарату Верховної Ради України. Про це сьогодні, 19 серпня, повідомила пресслужба СБУ, інформує "Дом".

Зазначається, що до співпраці посадовця схилив кадровий працівник ФСБ під час поїздки до тимчасово окупованого Криму до початку повномасштабного вторгнення Росії.

"За вказівкою російського куратора агент мав збирати розвіддані про візити іноземних делегацій до українського парламенту, зокрема їхній персональний склад, зміст офіційних і неформальних розмов. Крім того, він отримав завдання вивчити можливість встановлення спеціальних технічних засобів негласного збору інформації в залах і кулуарах ВР", — розповіли в СБУ.

Посадовець мав використати свої службові повноваження, які передбачали допуск і доступ до різних приміщень будівлі українського парламенту.

Утім, як зазначають в СБУ, агент не виконав жодного із завдань, позаяк на момент початку повномасштабної агресії Росії він звільнився.

"Згодом агент намагався працевлаштуватися на стратегічно важливий об’єкт на території Житомирської області. Для цього проходив спецперевірку, під час якої фахівці СБУ і виявили факт вербування. А сам агент добровільно повідомив і детально розповів про завдання російських спецслужб", — додали в пресцентрі.

Наразі у межах кримінального провадження за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України тривають слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин кримінального правопорушення.

У СБУ також нагадали, що відповідно до ст. 111 Кримінального кодексу державна зрада в умовах воєнного стану карається позбавленням волі на термін від 15 років ув’язнення до довічного позбавлення волі.

Однак підозрюваний може звільнитися від кримінальної відповідальності, якщо не скоїв жодних дій на виконання злочинного завдання і добровільно повідомив про факти співпраці із ворогом.

https://youtu.be/LiGmdaN21fo

Читайте також: Загрожує довічне ув'язнення: коригувальника ракетного удару по Харківській ОДА затримали правоохоронці

Медіа-партнери
Прямий ефір