Українські переселенці у Швейцарії: де реєструватися і шукати роботу
Швейцарія — країна чудових краєвидів та смачного сиру. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона прихистила понад 60 000 українців. Про життя та пошуки роботи українців у Швейцарії розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".
Більшість з українців, що вимушено переїхали до Швейцарії, отримали тимчасовий захист — тут він називається статус "S". Він дає українцям чимало переваг, зокрема й право на роботу. Знайти роботу у Швейцарії — непросте завдання навіть для високваліфікованих спеціалістів з досвідом.
Для пошуку роботи існують спеціальні сайти і рекрутингові компанії, проте українці й самі шукають вакансії в соцмережах або через знайомих. Працевлаштуватися допомагають і волонтерські організації — часто проводять різноманітні ярмарки вакансій. Є біржа праці — державний орган, який допомагає українцям написати резюме та підбирає найкращі вакансії.
"Якщо людина проходить мовний курс, отримує хоча б рівень А1 і отримує диплом, вона має одразу зареєструватися на біржі. Це не значить, що їй одразу знайдуть роботу. Але на біржі праці повинні знати про таку людину", — пояснює президент фонду Good friends for Ukraine Юлія Петерс.
Найчастіше українців працевлаштовують у сфері обслуговування: в ресторани, кафе чи готелі. Якщо знають мову, роботодавці охоче йдуть на зустріч. Все залежить від рівня мови, але якщо українець працює в IT — шанси дуже високі, якщо лікар — надзвичайно важко, бо треба підтвердити і диплом, і знання мови.
Більше про життя українців в інших країнах:
- Українські переселенці у Бельгії: де реєструватися і шукати роботу
- Життя та освіта українських переселенців у Нідерландах
- Як українські переселенці працевлаштовуються в Данії
- Як вимушеним українським переселенцям живеться на Кіпрі
- Як українські переселенці живуть в Естонії
- Українські переселенці в Норвегії: як навчаються наші школярі та студенти
- Українські переселенці у Швецї: як і де знайти роботу
- Як українські переселенці живуть і працюють в Австрії
- Як українські переселенці живуть і навчаються в Італії
- Як українські переселенці живуть і працюють у Литві