Українські переселенці у Швейцарії: де реєструватися і шукати роботу

У Швейцарії. Фото: kanaldom.tv

Швейцарія — країна чудових краєвидів та смачного сиру. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона прихистила понад 60 000 українців. Про життя та пошуки роботи українців у Швейцарії розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Більшість з українців, що вимушено переїхали до Швейцарії, отримали тимчасовий захист — тут він називається статус "S". Він дає українцям чимало переваг, зокрема й право на роботу. Знайти роботу у Швейцарії — непросте завдання навіть для високваліфікованих спеціалістів з досвідом. 

Для пошуку роботи існують спеціальні сайти і рекрутингові компанії, проте українці й самі шукають вакансії в соцмережах або через знайомих. Працевлаштуватися допомагають і волонтерські організації — часто проводять різноманітні ярмарки вакансій. Є біржа праці — державний орган, який допомагає українцям написати резюме та підбирає найкращі вакансії. 

"Якщо людина проходить мовний курс, отримує хоча б рівень А1 і отримує диплом, вона має одразу зареєструватися на біржі. Це не значить, що їй одразу знайдуть роботу. Але на біржі праці повинні знати про таку людину", — пояснює президент фонду Good friends for Ukraine Юлія Петерс.

Найчастіше українців працевлаштовують у сфері обслуговування: в ресторани, кафе чи готелі. Якщо знають мову, роботодавці охоче йдуть на зустріч. Все залежить від рівня мови, але якщо українець працює в IT — шанси дуже високі, якщо лікар — надзвичайно важко, бо треба підтвердити і диплом, і знання мови. 

Більше про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір