Українські переселенці у Швецї: як і де знайти роботу

У Швеції. Фото: kanaldom.tv

У складні часи Україну підтримує майже весь світ. Багато країн прихистили наших громадян та надали тимчасовий захист. Однією із них є Швеція. Детальніше про життя та працевлаштування вимушених переселенців у Швеції дивіться у сюжеті програми "Ранок Вдома".

З 24 лютого до Швеції приїхало майже 37 000 українців. Тимчасовий захист надає переселенцям низку прав: вільне перебування у Швеції, навчання, медичне обслуговування та працевлаштування. 25% українців уже працевлаштувалися. 

Знайти роботу у Швеції доволі складно, але можливо, кажуть українські переселенці. Вакансій можна шукати самому — є безліч сайтів і чимало рекрутингових компаній, що допомагають влаштуватися на роботу. Допомагають волонтерські організації, які збирають усі вакансії, де готові приймати українців. Можна звернутися до місцевої біржі праці — за потреби допоможуть оформити резюме та підібрати кілька вакансій. 

Місцева влада заохочує компанії брати українців на роботу. Є навіть спеціальна програма, де роботодавець може отримати певну субсидію, якщо візьме в штат українця.

Суттєва проблема для переселенців — це незнання мови, зазначають експерти з працевлаштування. Проте місцеві компанії часто готові брати українців і з мінімальним знанням шведської чи англійської. Найчастіше українці знаходять роботу в сфері обслуговування. Шведські роботодавці відмічають, що українці дуже працьовиті і відповідальні.

Більше про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір