Українські лікарі провели першу в світі успішну пересадку нирок — 3 квітня в історії

Зустрічаємо середу, 3 квітня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Цього дня виповнюється 100 років від дня народження актора Марлон Брандо. За свою 60-річну кар'єру він знявся у майже 50 фільмах і отримав два "Оскари". Один з них за роль Віто Корлеоне у фільмі "Хрещений батько".

Цього дня 1933 року в Херсоні уперше у світі провели унікальну операцію з пересадки нирки. Це було видатне досягнення української медицини. Оперував хірург Юрій Вороний. Пацієнткою стала 26-річна жінка, у якої відмовили нирки. Донором — 60-річний чоловік. Пацієнтка прожила з новим органом лише 48 годин. Проте перша у світі операція з пересадки нирки стала початком нового етапу в розвитку клінічної трансплантології життєво важливих органів людини.

3 квітня 1940 року у Катинському лісі поблизу російського Смоленська органи НКВД розпочали масовий розстріл поляків. Першими жертвами стали офіцери, ув'язнені у таборі в Козельську. Злочин був здійснений за наказом Сталіна. Страти тривали до середини травня. Загалом розстріляли близько 22 000 польських полонених. Масове вбивство під Катинню — воєнний злочин часів Другої світової війни.

Цього дня 1948 року президент Сполучених Штатів Америки Гаррі Трумен підписав закон, яким був введений в дію "план Маршалла". Програма економічної підтримки, ініційована держсекретарем США Джорджем Маршаллом, передбачала виділення величезних коштів на відновлення зруйнованої Другою світовою війною Європи. Програма діяла чотири роки. Допомогу отримали 17 країн. Була витрачена шалена на той час сума понад 13 мільярдів доларів. План Маршалла сприяв інтеграційним процесам у Європі, які згодом стали основою створення Євросоюзу.

Цього дня 1990 року над вежею львівської ратуші підняли національний український прапор. Відбулася подія на сесії Львівської міської ради. Вже 24 серпня 1991 року прапор внесли до сесійної зали Верховної Ради. Після ухвалення Акту проголошення незалежності України. Сьогодні синьо-жовтий стяг — священний оберіг, символ боротьби, сміливості і перемоги українського народу.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір